"החלטה מופקרת, על גבול הטירוף": העיתונאי בן כספית ממעריב, מדווח הערב (ראשון) על צעד חריג שבו נקט לכאורה ראש הממשלה נתניהו בשבוע שעבר, לאחר שהתברר שטיסתו המתוכננת לאיחוד האמירויות התעכבה. לדבריו, נתניהו הורה לסגור את המרחב האווירי בין ישראל לירדן על דעת עצמו ומבלי להתייעץ עם אף גורם ביטחוני - מה שהוגדר בסביבתם כ"החלטה מופקרת" וכ"טירוף".   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ביום חמישי שעבר, כשטיסתו לאמירויות התעכבה, הורה ראש הממשלה נתניהו לסגור את המרחב האווירי בין ישראל לירדן ולא להתיר לטיסות שבאות מירדן או אליה לעבור במרחב האווירי של ישראל", ציין כספית בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: "נתניהו עשה את זה בלי להתייעץ או להודיע למשרד הביטחון או החוץ, בלי להיוועץ בקבינט, במוסד או בשב"כ". 

"הוא הנחית את ההוראה דרך משרד התחבורה ישירות לרשות שדות התעופה ורשות התעופה האזרחית", הדגיש. "הבכירים שם הזדעזעו. הם 'שיחקו על זמן', ביקשו לשקול שוב, ביקשו את ההוראה בכתב. בשלב מסוים, הודיע מזכיר הממשלה ברוורמן שההוראה בתוקף ויש לבצעה". 

 
עוד טוען כספית כי "לקח כשעתיים וחצי כדי 'להוריד' את לשכת ראש הממשלה מהסיפור הזה שמשמעותו המדינית עצומה: הפרה בוטה של הסכם השלום, פגיעה במספר רב של מדינות, קווי תעופה, מטוסים שכבר יצאו או שנמצאים באוויר וכו'". עוד הוא דיווח כי "הירדנים מעולם לא התנגדו למסלול הטיסה של נתניהו לאמירויות. הם היו חכמים יותר ופשוט עיכבו את המטוס האמירתי שאמור היה להטיס את נתניהו לאבו דאבי, כשנחת והמתין בעמאן". 

עוד לפי המידע שפירט כספית: "זה לא עזר לשכך את זעמו של ראש הממשלה ש'שלף' הוראה שמוגדרת בידי גורמי ביטחון וגורמים מדיניים כ'מופקרת על סף הטירוף', עד שנרגע כעבור כשעתיים".