ישתפו פעולה? במערכת הפוליטית מעריכים כי ראש עיריית תל-אביב רון חולדאי והרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט ירוצו יחד במסגרת מפלגת מרכז חדשה שמוקמת בימים אלה‎ - כך פורסם הערב (שני) לראשונה במהדורה המרכזית. איזנקוט מכחיש, חולדאי השיב שעוסק בניהול העיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השניים מתכוונים לרוץ ביחד, אך טרם ברור מי יהיה ראשון ומי שני. בשלב זה הם מנסים לצרף עוד דמויות להרפתקה הפוליטית החדשה הזאת. על רקע אכזבתו של חולדאי מבני גנץ, אותו כינה "תקלה" ו"שלומפר", אין בכוונתו לחבור לכחול לבן או להתמודד במפלגת העבודה. נכון לרגע זה, השניים עוסקים בעיקר בעניינים בירוקרטיים כדי להכין תשתית להקמת המפלגה לקרות תוך זמן קצר אם יוכרזו בחירות.

הרמטכ"ל לשעבר איזנקוט הכחיש את הידיעה. מלשכת ראש העירייה חולדאי נמסר כי "עוד לא הוכרזו בחירות וראש העירייה עסוק בניהול משבר הקורונה בעיר תל אביב".

אמש התייחס חולדאי לכוונותיו הפוליטיות בריאיון ליונית לוי במהדורה המרכזית. "אני כרגע עסוק בבריאות ובניהול של המשבר בעיר תל-אביב יפו", אמר. "אני עוסק בעסקים שמתמוטטים. הצעירים בכיכר איבדו את התקווה, את מטה לחמם. כשיהיו בחירות, אני אהיה שם".

חולדאי סירב לומר באיזו מפלגה ירוץ, אך אמר כי יסכים להיות שני ברשימה אם הדבר יתרום להחלפת השלטון: "אני לא יודע, אני מתייעץ עם מומחים, עושה את מה שהם אומרים ולכן אני מצליח לנהל. כשאני לא יודע אני לא יודע - וכרגע אני לא יודע מה ואיך. אני עוסק בבעיות הבירוקרטיות שיאפשרו לי בבוא העת להיות שם. אסכים להיות מספר שתיים אם אראה שזה תורם להחלפת השלטון".