נמשכים להישמע הקולות מתוך כחול לבן שיוצאים נגד השותפות עם הליכוד, וקוראים לפירוק הממשלה. יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ח"כ מיקי חיימוביץ' אמרה היום (ראשון) בריאיון לרשת ב' כי קבוצה הולכת וגדלה במפלגתה חושבת על אפשרות כזו. "לא צריך לוותר על מוקדי הכוח, אבל לפעול להחלפת נתניהו", אמרה – תוך שכינתה את המהלך כ"פירוק אחראי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חיימוביץ' מבטאת את מה שנראה כמו מגמה מתמשכת בימים האחרונים מתוך כחול לבן, שכמה מחבריה הביעו בפומבי את חוסר שביעות הרצון שלהם מהתנהלות הממשלה, ובייחוד – התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו.

הסדקים החלו כאשר שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי איים לפני כשבועיים להתפטר מתפקידו, לאחר שנטש בזעם את ישיבת קבינט הקורונה שבה לקח חלק. הוא אף הודיע ליו"ר המפלגה ושר הביטחון בני גנץ על כוונותיו – אך לבסוף הוחלט כי יישאר בממשלה.

מיקי חיימוביץ (צילום: Yanai Yechiel, wikimedia)
"פירוק אחראי". ח"כ מיקי חיימוביץ' | צילום: Yanai Yechiel, wikimedia

הצעד הדרמטי יותר הגיע ביום שישי האחרון – כאשר שר התיירות מכחול לבן אסף זמיר הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו, ומתח ביקורת חריפה על נתניהו. בריאיון שערך אמש בחדשות סוף השבוע עם דנה ויס, אמר: "הגעתי השבוע למצב שבו צו מצפוני לא אפשר לי להמשיך ולשאת באחריות מיניסטריאלית לחלק מההחלטות שמתקבלות שם".

ח"כ אסף זמיר (צילום: החדשות 12)
"עד שנתניהו יוחלף - לא יהיה פתרון". שר התיירות המתפטר אסף זמיר | צילום: החדשות 12

הוא אמר כי החליט לעזוב את הממשלה בשל עיסוקו המתמשך והקדחתני של נתניהו בהפגנות, וטען כי חייבים להחליף את ראש הממשלה בכל דרך: "עד אז – לא יהיה פתרון". הוא הוסיף כי דעתו של נתניהו משובשת, וכי הוא אינו עוסק בקורונה. "המדינה על סף התפרקות מוחלטת; כשנתניהו ראש ממשלה – גם 700 פרויקטורים לא יעזרו למשבר".