היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב לדברי ח"כ מיקי זוהר הבוקר לפיהם: "אם מנדלבליט לא יתפטר - ייחשפו הקלטות נוספות שלו". מטעם היועמ"ש נמסרה תגובה תקיפה, לפיה "איומים למיניהם לא ירתיעו את היועץ המשפטי לממשלה מלבצע מלאכתו. היועמ"ש פעל וימשיך לפעול ללא מורא וללא פחד ומשיקולים ענייניים בלבד". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הטענה כאילו נסחט או הושפע בהחלטותיו כתובע הכללי של מדינת ישראל משיקולים זרים כאלה ואחרים - היא מופרכת ומגוחכת", המשיך מנדלבליט, "וממילא החלטות אלה, שהתקבלו לאחר הליך מקצועי וסדור בהשתתפות גורמים רבים, עומדות כעת למבחן שיפוטי, שהוא המבחן הקובע".

"כפי שהובהר אמש, אין שום זיקה או קשר בין הדברים שנאמרו בכעס בשיחה סגורה בין חברים לפני שנים, בתקופה בה חש ד"ר מנדלבליט פגוע מן ההתנהלות כלפיו, לבין התיקים הנוגעים לרה"מ ואחרים. כל ניסיון להלך אימים באמצעות איום על חשיפת חומרים מכפישים וכיוצא באלה - נדון לכישלון". בהמשך הודעתו הבהיר מנדלבליט כי לא יהיה מעורב בטיפול בתלונה שהוגשה בעקבות דבריו של ח"כ זוהר. 

הצעת החוק של זוהר תציל את נתניהו? (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
מיקי זוהר ובנימין נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

בראיון שקיים הבוקר יו"ר הקואליציה מיקי זוהר לגולן יוכפז וענת דוידוב ברדיו 103FM אמר: "אני מבטיח שיהיו עוד הקלטות שייחשפו, יש עוד סיפור פלילי נגד מנדלבליט שלא פורסם". לשאלת המגישים ענה זוהר שהוא "לא מאיים", אבל יתחייב ש"זה מה שיקרה, תפעילו את הדמיון".

"אנחנו מחכים שעוד דברים ייחשפו ויצאו אל האור וככה יתברר שכל מה שאמרנו היה נכון לגבי תיאום מושחת בין שי ניצן למנדלבליט, שנסחט על ידי ניצן להגיש את כתבי האישום בכל מחיר נגד נתניהו", הוסיף זוהר. מיד לאחר הראיון הבהיר ראש הממשלה נתניהו שדבריו של זוהר נאמרו ללא ידיעתו ולא על דעתו. "ראש הממשלה לא שוחח בנידון עם זוהר והוא מסתייג מהדברים שאינם מקובלים עליו".

אמש נחשפו במהדורה המרכזית הקלטות יוצאות דופן בהן נשמעת מתקפה חריפה של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נגד פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן. בהקלטות היועץ מתח ביקורת בוטה על ניצן, שנמנע מלהכריע בתיק שהתנהל נגד מנדלבליט בפרשת הרפז.