ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי יודיע מחר (שלישי) בערב על כניסתו למערכת הפוליטית הארצית והקמת מפלגה חדשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מטעם חולדאי, שמכהן כראש העירייה כבר 22 שנה, נמסר: "מאות אלפי ישראלים מרגישים שאין להם בית במערכת הפוליטית הנוכחית. נרים להם את הראש ונחזיר להם את התקווה. לאחר שחברו אלי מספר אישים מרכזיים בציבוריות הישראלית, הגיע הזמן להציג אלטרנטיבה ברורה".

בסקר שפורסם אתמול במהדורה המרכזית נבדקה התפלגות ההצבעות אם חולדאי היה מצטרף למערכת הבחירות וחובר למפלגתו של שלח יחד עם מפלגת העבודה וניסנקורן. במצב כזה, אילו הבחירות היו נערכות אתמול, מפלגת השמאל החדשה עם חולדאי הייתה מקבלת 7 מנדטים, ויש עתיד-תל"ם מאבדת 2 מנדטים ועומדת על 14.

"מחירי המלונות מאוד גבוהים". חולדאי (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

במציאות פוליטית זו, גם סער וליברמן מאבדים מכוחם ויורדים במנדט אחד כל אחד מהם, ואילו הליכוד נשאר עם מספר זהה של מנדטים. גם מרצ וכחול לבן מאבדים מנדט אחד כל אחת מהמפלגות אחרי הצטרפות חולדאי וחבירתו אל שלח, ניסנקורן ומפלגת העבודה.

כך נשאלו משיבי הסקר בחלק הזה: ואם הבחירות היו מתקיימות היום, ותקום מפלגת שמאל חדשה עם רון חולדאי, עפר שלח ואבי ניסנקורן ומפלגת העבודה ויתר המפלגות ללא שינוי, לאיזו מפלגה היית מצביע?  

בחודש אוגוסט התבטא לראשונה חולדאי בנוגע לרצונו להצטרף לפוליטיקה הארצית"מה שקורה היום במדינה מחריד אותי, איני יכול לעמוד מנגד", טען בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב'. "אילו היו בחירות מחר בבוקר, אני קופץ למישור הארצי, בגלל העובדה שאיני יכול עוד". עוד הוסיף ראש העיר כי "מה שקורה היום במדינה מחריד אותי. אני מפחד ממה שקורה במדינה. עיקר הבעיות החברתיות, הכלכליות והערכיות - הגיע הזמן לעשות 'הילינג' לחברה הישראלית".

בתחילת אוקטובר נשאל ע"י יונית לוי בריאיון במהדורה המרכזית אם בכוונתו לרוץ בבחירות הקרובות לכנסת, השיב חולדאי: "אני כרגע עסוק בבריאות ובניהול של המשבר בעיר תל-אביב יפו. אני עוסק בעסקים שמתמוטטים. הצעירים בכיכר איבדו את התקווה, את מטה לחמם. כשיהיו בחירות, אני אהיה שם".

חולדאי סירב לומר באיזו מפלגה ירוץ, אך אמר כי יסכים להיות שני ברשימה אם הדבר יתרום להחלפת השלטון: "אני לא יודע, אני מתייעץ עם מומחים, עושה את מה שהם אומרים ולכן אני מצליח לנהל. כשאני לא יודע אני לא יודע - וכרגע אני לא יודע מה ואיך. אני עוסק בבעיות הבירוקרטיות שיאפשרו לי בבוא העת להיות שם. אסכים להיות מספר שתיים אם אראה שזה תורם להחלפת השלטון".