המתיחות בין יהדות התורה וש"ס לראש הממשלה נתניהו עולה מדרגה כשחבר הכנסת ישראל אייכלר מיהדות התורה קרא למפלגות החרדיות לפרוש זמנית מן הממשלה עד שיוסרו הסגרים על הסלקטיביים. השבוע פורסם כי שר הפנים אריה דרעי טרק לראש הממשלה נתניהו את הטלפון אחרי שיחה קשה בין השניים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשעות הצהריים נכנסו לתוקפן ההגבלות החדשות על שכונות חרדיות בבית שמש, בירושלים ובערים נוספות. זאת לאחר שהיקף החולים המאומתים בקורונה עלה בשבועות האחרונים באחוזים גבוהים. ההגבלות המשמעותיות הרגיזו מאוד את חברי הכנסת של ש"ס ויהדות התורה והן טוענות כי מדובר בסגר סלקטיבי ולא נחוץ.

ש
צילום: פלאש 90, חדשות

"אני קורא לשרים החרדים לפרוש זמנית מן הממשלה עד שיוסרו הסגרים הסלקטיביים על שכונות החרדים", אמר ח"כ אייכלר. "רק כך נתניהו יבין שזכויות האדם החרדי אינו הפקר".

זה לא העימות הראשון השבוע של נתניהו עם חברי הכנסת החרדים. ביום רביעי פרסמנו כי יו"ר ש"ס אריה דרעי טרק את הטלפון לראש הממשלה נתניהו. זאת בעקבות ההצבעה על הקמת ועדת חקירה שתבחן את התנהלות השופטים בישראל. בשיחה בין השניים הטיח דרעי בנתניהו: אנחנו עם מיליון מובטלים, ואתה מוביל לבחירות.‎

בנימין נתניהו ואריה דרעי
בנימין נתניהו ואריה דרעי | צילום: הדס פרוש פלאש 90

דרעי זעם בשיחה ואמר לנתניהו: "אתה מוליך אותנו לבחירות, ופוגע ביחסי האמון שלנו וביכולת התיווך שלי עם כחול לבן. מדינת ישראל עם מיליון מובטלים וזה מה שחשוב עכשיו?! אם אתה רוצה בחירות אז תגיד שאתה רוצה בחירות".

בית שמש וירושלים במוקד התחלואה

על פי נתוני משרד הבריאות הבוקר, בירושלים נוספו 1,081 חולים בשבוע האחרון. מספר החולים המאומתים בבירה מתחילת ההתפרצות עומד על 6,350, מתוכם 2,310 פעילים כיום. בשבוע האחרון בוצעו בעיר 130,335 בדיקות. בשעות האחרונות, נרשמו עומסים כבדים בכניסה לבירה, בעקבות כניסת ההגבלות לתוקף בשכונות מסוימות בעיר. 

בבית שמש התגלו 148 חולים חדשים בשבוע האחרון, שבו בוצעו 12,667 בדיקות. מספר החולים הפעילים בעיר עומד על 310, מתוך 870 שאובחנו מתחילת ההתפרצות. עם תחילת הסגר בעיר, התפתחו עימותים בין כמה תושבים לבין כוחות המשטרה שהגיעו לאכוף את ההנחיות, והפנו לעברם קריאות גנאי קשות. במהלך היממה החולפת פונו מהעיר 31 חולים ועד כניסת השבת יפונו עוד חמישה.