הניסיון להרכיב ממשלה נמשך והערב (שבת) צפויה התקדמות משמעותית לקראת סגירה: לראשונה ראש הממשלה בנימין נתניהו לא שולל את האפשרות להציע לימינה את תיק הבריאות, אך יכול להיות שזה יבוא על חשבון תיקים שיקבלו החברים האחרים במפלגה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התקווה בליכוד היא שהערב יוחלט באופן סופי אם ימינה מצטרפת לממשלה המסתמנת או נשארת בחוץ. לפני השבת עיבו את ההצעה לימינה והפכו אותה למעט יותר מפתה, עם ניסיון להוסיף להם גם את ועדת חוק, חוקה ומשפט וגם תפקיד סגן שר משמעותי. בתחילה דובר על סגן שר הביטחון, אך גנץ החליט שהוא לא רוצה סגן במשרד.

נתניהו כאמור לא שולל לתת לשר הביטחון נפתלי בנט את הבריאות, אך הוא לא יעשה זאת כל עוד הוא לא יאמין שבנט יצליח להביא עמו את כל הארבעה המשמעותיים ברשימה - כלומר גם רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ' ואיילת שקד.

אתמול ימינה קיבלה הצעה מהליכוד ובה תפקידי שר החינוך, שר ירושלים ומורשת, סגן שר הבטחון, יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט, אחריות על השירות הלאומי ואולי גם על החטיבה להתיישבות. בימינה הכחישו שקיבלו הצעה כזו.

השבוע הצהיר בנט ברשתות החברתיות שאם ימינה תקבל הצעה שבה תיק הבריאות - המפלגה תיכנס לממשלה. "אם רה"מ נתניהו יציע לי את משרד הבריאות ואת ניהול מערך הקורונה, אירתם בשמחה למשימה", כתב. לאחר מספר ימים פרסם שביקש מנתניהו את התיק.