נשיא המדינה הטיל אתמול את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו והיום (שישי) כבר מתגלים חלק מהקרבות על התיקים. במקביל, בני גנץ כתב היום בפייסבוק על המהלכים הפוליטיים האחרונים והודה: "זו לא ממשלת החלומות שלי. זו כנראה גם לא ממשלת החלומות של נתניהו". עוד מסתמן: ניסנקורן יקבל את הוועדה המסדרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הליכוד החל במגעים עם המפלגות השונות במטרה להגיע להסכמים בנוגע לתיקים במסגרת ממשלת האחדות. ימינה קיבלה הצעה סופית מהליכוד ובה הוצעו לה תפקידי שר החינוך, שר ירושלים ומורשת, סגן שר הבטחון, יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט, אחריות על השירות הלאומי ואולי גם החטיבה להתיישבות. ההכרעה בנוגע להצעה הזו תהיה ככל הנראה במוצאי שבת בכדי שנתניהו יוכל להתקדם בשאר המסלולים.

בימינה הכחישו את ההצעה של נתניהו ומסרו בתגובה רשמית: "לא קיבלנו שום הצעה, אם הליכוד רוצה לשמור על גוש הימין ולא לפרק אותו שלא ישלחו הצעות דרך התקשורת. אם הליכוד מעוניין הוא מוזמן לדבר איתנו בצאת השבת".

נפתלי בנט וצמרת
ימינה: לא קיבלנו שום הצעה | צילום: פלאש 90

בנוגע לתיק הבריאות אין התקדמות עדיין זאת משום שהליכוד רוצה שלושה תיקים בעוד כחול לבן מוכנה לתת שניים בלבד. בנוסף, במסגרת המתווה המסתמן, הליכוד החליטו להשאיר לכחול לבן את ראשות הועדה המסדרת אותה יקבל אבי ניסנקורן. באחריות הועדה המסדרת להביא לאישור הכנסת את הרכבן של ועדות הכנסת הקבועות.

עוד סוגיה שמסתמנת כבעייתית במסגרת המשא ומתן נוגע לשאלה איזה תיק תקבל שרת התרבות. רגב הוציאה מסר ברור לנתניהו והצהירה: "אם לא אקבל את התיק לביטחון הפנים אהיה ח"כית מן המניין", מסר שנוגד את הפרסומים שלנו אודות מינוי בטוח של אוחנה לתיק בטחון הפנים. במקום המינוי שרצתה, נתניהו מציע לרגב את משרד התחבורה עליו תיאלץ להתמודד עם גלעד ארדן שגם אמור לקבל תיק בכיר בתמורה לוויתורו על המשרד הנוכחי.

"זו לא ממשלת החלומות שלי וגם לא של נתניהו"

72 ח"כים המליצו על נתניהו להרכבת הממשלה, ביניהם בלט יו"ר כחול לבן בני גנץ. בניגוד לשאר ההמלצות, גנץ נימק את המלצתו וכתב בין היתר כי "אני סבור כי הקמת הממשלה במבנה שסוכם היא הצעד הנכון והנדרש למען אזרחי ישראל וטובת המדינה".

בהמשך לנימוקיו מאתמול, גנץ פרסם הערב פוסט בחשבון הפייסבוק שלו בו הסביר כי הממשלה שתקום היא לא ממשלת חלומותיו אך זה מה ש"עם ישראל רוצה". גנץ כתב: "בזמן הזה בשבוע הבא, אם לא יצוצו משברים חדשים ומיותרים, אמור וצריך לבוא לסיומו המשבר הפוליטי הגדול בתולדות המדינה - ותהיה סוף-סוף ממשלה בישראל".

"זו לא תהיה ממשלת החלומות שלי, בוודאי לא בגודלה הצפוי. זו כנראה גם לא ממשלת החלומות של נתניהו. אבל בסופו של יום - אחדות זה מה שעם ישראל רוצה, אחדות זה מה שאזרחי ישראל צריכים.
הגיע הזמן לשים בצד הכל, ולהתמקד בטובת מדינת ישראל".