סבב המינויים נמשך: ראש הממשלה נתניהו החליט הערב (חמישי) למנות את השר אמיר אוחנה לתפקיד השר לביטחון הפנים - אחד התפקידים הנחשקים והבכירים שנותרו לליכוד. עוד הודיע נתניהו כי מירי רגב תמונה לתפקיד שרת התחבורה, ובחלקה השני של הכהונה תעבור לתפקיד שרת החוץ. גנץ הודיע מנגד כי סיים את סבב המינויים, שכלל 15 שרים. הממשלה, שהשבעתה נקבעה ליום ראשון, צפויה למנות 33 שרים - מתוכם 16 מהליכוד ומגוש הימין. בנוסף פורסם כי כחול לבן מוותרת על החוק הנורווגי המדלג והקואליציה תקדם חוק נורווגי רגיל. כחול לבן תוכל להכניס 5 ח"כים, ומפלגת הליכוד תוכל להכניס 2 ח"כים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ח"כ גדי יברקן יהיה סגנו של אוחנה במשרד לביטחון הפנים, והממונה על שילוב יוצאי אתיופיה. זאת, למרות שטען בשיחה עם חדשות 12 בעבר כי הובטח לו תפקיד של שר. אוחנה, שקיבל את התפקיד שרצתה בין היתר מירי רגב, הודה לנתניהו על המינוי: "מודע לאחריות הכבדה, אפעל למען כל אזרחי ישראל".

ראש הממשלה נתניהו וח"כ גדי יברקן (צילום: דוברות הליכוד)
למרות ההבטחה שקיבל, יסתפק בתפקיד סגן שר. ח"כ גדי יברקן | צילום: דוברות הליכוד

"אני מודה לראש הממשלה על הזכות והאמון שנתן בי לכהן כשר לביטחון הפנים", הוסיף אוחנה. "רוב חיי הבוגרים וכל חיי המקצועיים אני חלק ממערכת אכיפת החוק והמשפט. כקצין חקירות, ולאחר מכן בשב"כ, בהתמחות בפרקליטות, כעו"ד בתחום הפלילי ולאחרונה גם כשר המשפטים - למדתי להכיר את המערכות השונות המצויות תחת המשרד לביטחון הפנים". 

עוד אמר אוחנה: "לשמחתי, ראש הממשלה החליט למנות את חברי הטוב ח"כ גדי יברקן כסגני, ואנו נפעל יחד במלוא הכח למען כלל אזרחי ישראל. אני מודע לכך שאתגרים רבים מונחים לפני, ולאחריות הכבדה הנלווית אליהם, ואעשה כל שבידי על מנת לעמוד בהם בכבוד — למען אזרחי ישראל כולם".

אמיר אוחנה (צילום: Flash90)
"מכיר את המערכות", אמיר אוחנה | צילום: Flash90

בהודעה משותפת לנתניהו ורגב הודיעו על ההחלטה למנותה לשני התפקידים הבכירים, כפי שפורסם לראשונה אמש במהדורה המרכזית על ידי עמית סגל. "השרה רגב קיבלה על עצמה את אחד התפקידים המשמעותיים והמשפיעים ביותר על חיי האזרח והכלכלה", כתב נתניהו. "רגב עושה היסטוריה בכך שתהא האישה הראשונה בממשלות ישראל שתכהן בתפקיד שרת התחבורה".

"מירי רגב הוכיחה כבר במשרד התרבות והספורט שהיא יודעת לחולל רפורמות אדירות ופורצות דרך", הוסיף ראש הממשלה. "בנוסף החלטתי כי בעוד שנה וחצי השרב רגב תיכנס לתפקיד שרת החוץ של מדינת ישראל. אחד התפקידים הבכירים והחשובים ביותר בהנהגת המדינה. השרה רגב תשמש כחברה מן המניין בקבינט המדיני ביטחוני. תשמש כשרה הממונה על מרכז ההסברה, וכמו כן תכהן בוועדה למינוי שופטים".

נתניהו ורגב (צילום: רויטרס, חדשות)
מירי רגב. האישה הראשונה שתעמוד בראשות משרד התחבורה | צילום: רויטרס, חדשות

השרה רגב בירכה גם היא על המינוי: "בתום 5 שנים שבהן כיהנתי כשרת תרבות ספורט הובלתי את מהפכת הצדק התרבותי וצדק חלוקתי בתחום התרבות והספורט, אני נכונה לאתגר הלאומי הגדול שהוצע לי על ידי ראש הממשלה, נתניהו ונכונה להוביל שינויים פורצי דרך בתחום התחבורה והתשתיות הלאומיות והמאבק בתאונות הדרכים".

"כמו כן, העובדה שאכהן גם שרת החוץ הבאה של ישראל היא כבוד גדול ואני אפעל לייצג נאמנה את האינטרסים של מדינת ישראל ואפעל לביצור מעמדה של ישראל בזירה הבין לאומית. אני מודה לראש הממשלה, בנימין נתניהו על האמון בי ומאחלת הצלחה גדולה לממשלת ישראל".

במקביל, לאחר שיו"ר הכנסת בני גנץ משך את התפטרותו מהתפקיד בשל דחיית ההשבעה, הודיע מחליפו המיועד, השר יריב לוין כי הוא מושך את התפטרותו מהממשלה. אם גנץ ולוין לא יתפטרו שוב עד מחר בצהריים - השבעת הממשלה צפויה להידחות שוב.

בנוסף, נתניהו מינה את מיקי זוהר ליושב ראש הקואליציה. לזוהר הובטח כי ברגע שיתפנה תקן חדש הוא ימונה לתפקיד שר. נתניהו הודיע כי "זוהר פעל בשנים האחרונות ללא לאות למען המדינה והליכוד ואין מתאים ממנו לסייע לי בהובלת הקואליציה בשנים הבאות. אני מודה לו שהסכים לקבל את התפקיד ואני בטוח שלא ירחק היום שבו הוא יגיע לשולחן הממשלה. סיכמתי עם ח"כ מיקי זוהר כי לאחר שנה וחצי בתפקידו כיו"ר הקואליציה הוא יהיה הראשון בתור לקבלת תפקיד שר אם יתפנה תפקיד, במידה ולא יתפנה תפקיד מינסטריאלי, הוא ימונה ליו"ר ועדת החוקה וימשיך במקביל בתפקידו כיו"ר הסיעה".

כחול לבן: הרשימה הושלמה

בעוד שבליכוד נמשכים המאבקים על חלוקת התפקידים, סבב המינויים בכחול לבן הושלם. במפלגה החליטו לבסוף למנות "רק" 15 שרים, והממשלה תמנה בסך הכול 33 שרים.

חלוקת התפקידים בכחול לבן והעבודה:

ח"כ בני גנץ- ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון.
ח"כ גבי אשכנזי - שר החוץ.
ח"כ אבי ניסנקורן- שר המשפטים.
ח"כ עמיר פרץ - שר הכלכלה והתעשייה.
ח"כ איציק שמולי- שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.
ח"כ מיקי חיימוביץ' - יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה.
ח"כ יועז הנדל - שר התקשורת.
ח"כ מיכאל ביטון - שר במשרד הביטחון האחראי על הנושאים האזרחיים.
ח"כ חילי טרופר - שר התרבות והספורט.
ח"כ צבי האוזר - יו"ר ועדת החוץ והביטחון.
ח"כ אורית פרקש - השרה לעניינים אסטרטגיים.
ח"כ מירב כהן - השרה לשוויון חברתי וגימלאים.
ח"כ אסף זמיר - שר התיירות.
ח"כ יזהר שי - שר המדע.
ח"כ עומר ינקלביץ' - שרת התפוצות.
ח"כ פנינה תמנו שטה - שרת הקליטה והעלייה.
ח"כ אלון שוסטר - שר החקלאות.
ח"כ רם שפע - יו"ר ועדת החינוך.
ח"כ איתן גינזבורג - יו"ר ועדת הכנסת.