שר החקלאות אלון שוסטר ממפלגת כחול לבן, אמר הבוקר (שלישי) בראיון לגלי צה"ל כי במידה והסיפוח יכלה כמהלך חד צדדי – יצביע נגדו. "אצביע נגד הסיפוח אם זה יהיה מהלך חד צדדי שלא יכלול צעדים נוספים", אמר שוסטר. "זה מהלך מתריס".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אתמול פורסם במהדורה המרכזית כי בישיבת הסיעה של הליכוד שהתקיימה אמש אמר ראש הממשלה נתניהו כי איננו יודע מה עמדתה של כחול לבן לגבי נושא החלת הריבונות שעתידה לקרות בעוד כשבועיים. בשיחות סגורות שהתקיימו לאחר מכן, אמר: "גם אם גנץ ואשכנזי יתנגדו אביא את ההצבעה על הסיפוח לממשלה".

בכחול לבן הגיבו לטענתו ואמרו כי "אין לנו עמדה כי הוא לא הציג לנו שום מפה. נראה שהוא לא החליט בעצמו מה הוא רוצה. מציג לנו תרחישים ולא החלטות". בליכוד מצידם, דחו את הטענות של גנץ ותקפו: "גנץ סירב לראות מסיבותיו שלו את מפות הריבונות בפגישה שנערכה היום".

בנימין נתניהו ובני גנץ בכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
נתניהו וגנץ - המחלוקות נמשכות | צילום: דוברות הכנסת

זירת התגוששות נוספת נרשמה היום בין המפלגות, כשהכנסת לא אישרה הלילה את העברת הרשות לניצולי שואה ממשרד האוצר למשרד לשוויון חברתי - למרות שהסעיף נכלל בהסכם בין הליכוד לכחול לבן. "זו פעולת נקם על הראיון שנתנה השרה מירב כהן לאולפן שישי ובו אמרה שהיא לא מאמינה לנתניהו ובנתניהו", אמרו גורמים בכחול לבן. "עושים פוליטיקה על חשבון ניצולי השואה". יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אמר בתגובה, כי הגיעו תלונות מניצולי שואה על העברת הרשות, ונעשית בחינה מחדש של המהלך.

ביום שישי האחרון התראיינה השרה לשוויון חברתי מירב כהן לאולפן שישי, ואמרה כי היא לא מאמינה לנתניהו ובנתניהו. "אני חושבת שלא מוסיף לו כבוד ללכת לכל מיני נאומים של אכלו לי ושתו לי", אמרה השרה בהתייחס לנאום ראש הממשלה בפתח משפטו. "היה הכי טוב שיבוא ויתמודד עם העובדות על חפותו. אין לי שליטה על הפה של נתניהו, רגב, אמסלם או אוחנה אבל יש לנו וטו בממשלה הזו – ובווטו הזה אנחנו משתמשים כחומה בצורה כדי להגן על שלטון החוק".