"לפוטין נכונות אמיתית להגיע לפתרון": ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצהיר היום (שישי) כי הוא "הרבה יותר אופטימי" באשר לסיכויים לשחרורה של הצעירה הישראלית נעמה יששכר מהכלא הרוסי - זאת לאחר ששוחח אתמול עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שצפוי להגיע לביקור בישראל בסוף השבוע הבא. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 "שוחחתי אתמול שוב עם הנשיא פוטין בעניינה של נעמה", אמר נתניהו בסרטון חדש שפרסם, "הרגשתי שיש לו נכונות אמיתית להגיע לפתרון. אני הרבה יותר אופטימי, אני לא יכול לפרט. אנחנו נמשיך לעשות הכל כדי להביא את נעמה הביתה ועד אז נמשיך לחזק את המשפחה שלה וגם אותה". 

בעיתון הרוסי "קומרסאט" פורסם אמש כי גורמים בכירים בממשל הרוסי לא פוסלים את האפשרות שהנשיא ולדימיר פוטין יעניק חנינה לנעמה יששכר עוד לפני המראתו לישראל. אלא שאמה של נעמה, יפה יששכר, מסרבת להתרגש:  "אני ניזונה אך ורק מהתקשורת. לכן, ברגעים המאוד רגישים האלה, אין לי מה להוסיף - פרט לתפילה שאני נושאת בלב, יחד עם כה רבים בישראל, לשובה של נעמה הביתה".

ליפה יש סיבות טובות שלא להיות אופטימית מדי. רק שלשום קיבלה מסרים מהדרג המדיני לפיהם ישנה הערכה כי הסיכוי לחנינה של בתה, או אפילו המתקת עונשה, נמוך למדי משום שישראל לא נתנה לרוסיה אינטרס לעשות כן. גם ביום שלישי קיבלה האם בשורות קשות. סגן שר החוץ של רוסיה, יבגני איבנוב, התייחס לפרשה ושלל אופציה לעסקה שתביא לשחרורה: "עד כמה שידוע לי, לא נבחנת אפשרות לשחרור נעמה יששכר במסגרת חילופי אסירים".

עם זאת, אתמול הטונים כבר היו שונים. ראש הממשלה נתניהו שוחח עם נשיא רוסיה פוטין בטלפון והם דנו בסוגיית שחרורה. מלשכתו של ראש הממשלה יצאו מסרים חיוביים: השיחה הייתה חמה והיא חיזקה את האופטימיות של נתניהו לגבי שחרורה של נעמה. בשעות הערב כבר פורסמו הדיווחים בעיתונות הרוסית, אך יפה, שעברה טלטלות רבות בחודשים האחרונים, לא יכולה להרשות לעצמה אופטימיות ללא סייגים. 

נעמה יששכר בכלא הרוסי‎
נעמה יששכר בכלא הרוסי

נעמה מוחזקת בכלא הרוסי כבר כתשעה חודשים, מאז שנעצרה בנמל התעופה במוסקבה כשבתיקה 9 גרם של חשיש - וזאת למרות שהייתה בטיסת קונקשן וכלל לא נכנסה למוסקבה. בית המשפט ברוסיה גזר עליה בחודש אוקטובר 7 שנות מאסר וחצי - העונש הכבד ביותר לעבירה כזו.