בהנהלת מפלגת העבודה קוראים בימים האחרונים ליו"ר עמיר פרץ להפר את הבטחותיו ולהצטרף לממשלה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו. עם זאת, בישיבת ההנהלה שהתקיימה היום (חמישי), הצהיר פרץ כי עמדתו לא השתנתה: "אין לי כל כוונה לתמוך בממשלת ימין צרה בראשות נתניהו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"למרות האירועים הפוליטיים והודעתה של אורלי לוי אבקסיס, עמדתי העקרונית לא השתנתה ואני ממשיך להשקיע את כל המאמצים כדי להקים ממשלת שינוי ותקווה בראשות בני גנץ", אמר פרץ בישיבה. "הודעתי לפני הבחירות כי אתמוך בהקמת ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת, ואין לי כל כוונה לתמוך בממשלת ימין צרה בראשות נתניהו".

פרץ המשיך: "זהו זמן לגלות קור רוח, לבצע את הפעולות הנכונות והאחראיות שיביאו אותנו להקמת ממשלת שינוי ותקווה ומניעת מערכת בחירות רביעית".

אורלי לוי אבקסיס (ינואר 2020)
אחרי ההודעה - בעבודה ישנו עמדות? לוי-אבקסיס | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

ביום שלישי הודיעה לוי-אבקסיס כי לא תתמוך בממשלה צרה שנשענת על הרשימה המשותפת בכלל, או על בל"ד בפרט. בכך נפרדה לוי-אבקסיס מהאיחוד עם מרצ והעבודה: "אינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי, בלחץ גורמים רבים".

על פי דיווחים פרץ הופתע מאוד מהצהרתה של לוי-אבקסיס, אך היא טענה שהוא ידע על כך עוד לפני הבחירות. בימין דווקא ברכו על הצעד של יו"ר גשר, ובליכוד ככל הנראה ינסו לגרום לה "לערוק" ולהיכנס לממשלה בראשות נתניהו.