יאיר לפיד ומשה (בוגי) יעלון תקפו היום (שלישי) את ראש הממשלה נתניהו ואת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בחריפות. "אזרחי ישראל, נכון ל-17 במרץ 2020 אתם לא חיים בדמוקרטיה", כתב לפיד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בנימין נתניהו ויולי אדלשטיין סגרו את הדמוקרטיה הישראלית", הטיח לפיד. "כרגע המוסד היחיד שפועל במדינה הוא ממשלת מעבר בלתי נבחרת עם ראש ממשלה שהפסיד בבחירות. היות ואין לו רוב בכנסת – הוא סגר את הכנסת. היות והיה צריך לעמוד למשפט – הוא סגר את בית המשפט".

"ממשלת ישראל הלא נבחרת אמרה לנו היום שאין יותר רשויות מלבדה", המשיך לפיד. "היא אמרה לנו גם שאסור לנו לצאת מהבית. אם אתם רוצים לערער על ההחלטה, או אפילו לבקש שמישהו יבחן אותה – אין לכם את מי לשאול".

יעלון כתב דברים באותה הרוח. "למי שעדיין לא קולט, זו הפעם השלישית שנתניהו מנסה להגיע ל-61 מנדטים כדי להימלט ממשפט ולשלוט כדיקטטור", האשים. "הוא שוב נכשל, אך אינו משלים עם תוצאות הבחירות. לכן הוא משתמש בחוסר אחריות באיום הקורונה, מנטרל את בית המשפט, משסה בכל כוחו איש באחיו ומפעיל את שופריו בתקשורת".

"כחול לבן תקים ממשלת חרום רחבה ככל האפשר, גם אם נתחיל בממשלה צרה, כדי להציל את המדינה", הבטיח יעלון. "לא ניתן לנתניהו להפוך את ישראל לדיקטטורה".