בעקבות התפשטות הקורונה - משפט נתניהו נדחה: בשל ההגבלות החדשות שהטיל משרד הבריאות לצורך ההתמודדות עם התפרצות הקורונה בישראל, משפט נתניהו נדחה ל-24 במאי. המשפט אמור היה להיפתח ביום שלישי השבוע, 17.3, אך כעת הודיעו בבתי המשפט על מעבר למצב חירום למשך 24 שעות – שככל הנראה יוארך בהתאם להתפתחות במיגור התפשטות נגיף הקורונה בישראל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדיון שצריך היה להתקיים ביום שלישי הוא דיון הקראת כתב האישום לנתניהו, דיון שהנאשם חייב להתייצב אליו. שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע על מצב חירום מיוחד, במסגרתו יתקיימו דיונים רק בענייני מעצר ושחרור בערובה, מעצר מנהלי, עתירות דחופות לבג״ץ, עבירות לפי חיקוקים הנוגעים למצב החירום המיוחד וסעדים זמניים דחופים בעניינים אזרחיים.

מבית המשפט המחוזי בירושלים נמסר: "נוכח ההתפתחויות הנוגעות להתפשטות נגיף הקורונה, ובשים לב להנחיות העדכניות שניתנו ולהכרזה על עבודת בתי המשפט במתכונת חירום, החלטנו לבטל את הדיון הקבוע".

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: רויטרס

מצב החירום תקף ל-24 שעות בלבד, אך בהינתן ההגבלות החדשות של משרד הבריאות שיישארו בתוקף למשך מספר שבועות, ניתן להסיק שהוא יוארך – ושבכל מקרה, קשה יהיה לכנס את הדיון במשפטו של נתניהו – והוא נדחה עד ל-24 בחודש מאי.

בעקבות ההחלטה התנועה לאיכות השלטון תעתור היום לבג"ץ. בתנועה אומרים כי השר אוחנה הוא שר זמני בממשלה זמנית, אשר לא קיבל את אמון הציבור ולא אושר על ידי הכנסת. שם מזהירים כי "השימוש בתקנות החדשות הן חמורות ומהוות עליית מדרגה ברמיסת רשויות אכיפת החוק במדינת ישראל".