היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט העביר היום (שני) את כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הכנסת, והודיע כי לנתניהו עומדים 30 ימים בלבד שבהם יוכל לבקש מוועדת הכנסת לשמור על חסינותו. כעת עומדת על תילה השאלה אם תוקם ועדה שתוכל לאשר או לחסום את החסינות בעת זו, אך יותר מכך - האם נתניהו בכלל יבקש חסינות? אם נאמין לאמירתיו בנושא זה מהעבר הקרוב, נצטרך לשער שהתשובה היא לא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון לחדשות סוף השבוע שהתקיים לפני הבחירות הראשונות השנה, שאלה המגישה קרן מרציאנו את רה"מ: "אם תיבחר האם תנסה לקדם חוק או מהלך כלשהו שימנע את העמדתך לדין?". על כך ענה נתניהו: "מה? מה פתאום. מה שיפיל את זה זה העובדות עצמן".

מרציאנו המשיכה: "כלומר חוק צרפתי במתכונת כזו או אחרת לא תקדם, או מהלך שישאיר את חסינותך ולא יאפשר את הסרתה?". אך נתניהו נותר בשלו: "לא התעסקתי בזה ואני לא מתכוון לעסוק בזה".

מנדלבליט הודיע כי יגיש את כתב האישום נגד נתניהו לבית משפט בירושלים וציין כי החל מהיום, יש לנתניהו 30 יום על מנת לבקש חסינות מהכנסת. מנדלבליט גם פרסם את רשימת 333 עדי התביעה - בהם יאיר לפיד, מס' 2 בכחול לבן, והשרה לשעבר ציפי לבני - כמו גם בן דודו של נתניהו, נתן מיליקובסקי.