שעון החסינות מתחיל לתקתק: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (שני) כי יגיש את כתב האישום נגד נתניהו לבית משפט בירושלים. מנדלבליט ציין כי החל מהיום, יש לנתניהו 30 יום על מנת לבקש חסינות מהכנסת. מנדלבליט כבר פרסם את רשימת 333 עדי התביעה - בהם יאיר לפיד, מס' 2 בכחול לבן, והשרה לשעבר ציפי לבני - כמו גם בן דודו של נתניהו, נתן מיליקובסקי.

לקריאת כתב האישום המלא נגד ראש הממשלה ולרשימת כל עדי התביעה לחצו כאן

היועמ"ש העביר ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין את כתב האישום המתוקן - כולל רשימת עדי המדינה שלא הופיעה בכתב האישום שפורסם לפני כשבועיים. "ביחס לבית המשפט אליו יוגש כתב האישום, ישנן הוראות ברורות הקובעות את הסמכות העניינית והמקומית", כתב מנדלבליט בהתייחסות לאפשרות שכתב האישום יוגש בתל אביב.

"בתוך כך, ביחס לכתב האישום המוגש נגד ראש הממשלה מכהן ונקבע כי כתב האישום יוגש לבית המשפט המחוזי בעיר ירושלים", הוסיף היועץ המשפטי לממשלה. "דברים אלה ברורים וקבועים על פי דין". מנדלבליט ציין כי קיבל פניות רבות שתהו מדוע לא פרסם את רשימת עדי התביעה ואת בית המשפט שאליו יוגש כתב האישום.

עדי המדינה נגד נתניהו, חפץ, פילבר והרו
שלושת עדי המדינה. יזומנו | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

אלו הבכירים שיעידו נגד נתניהו

עוד הבהיר מנדלבליט כי נתניהו צריך לבקש חסינות בחודש הקרוב: "למען הסר כל ספק, ככל שלנוכח מכתבי זה ולאור טענות שהועלו, ראש ממשלת ישראל יבקש לראות את היום (2.12.19) כיום הקובע לתחילת מניין 30 הימים בהם רשאי הוא לבקש מכנסת ישראל לקבוע כי תהיה לו חסינות חבר כנסת בפני דין פלילי, הרי שעל מנת למנוע טענות בנושא ולמען ניקיון הדעת, לא אתנגד לדבר".

רשימת העדים כוללת 333 שמות, וביניהם השרים גלעד ארדן, יריב לוין, זאב אלקין וצחי הנגבי. שמות נוספים שנכללים ברשימת העדים: אבי ליכט, אור אלוביץ', דוד שרן, גיל שפר, הראל לוקר, ינון מגל, סטלה הנדלר, רן ברץ, רון לאודר, יהודה וינשטיין, ארנון מילצ'ן, ג'יימס פאקר, לן בלווטניק, יאיר לפיד, תמיר פרדו, יובל דיסקין, איתן כבל, רון ירון, בני הזוג אדלסון וציפי לבני, 

רשימת העדים שהמדינה תזמן כוללת גם 122 חוקרים מהמשטרה והרשות לניירות ערך. שניים מבני דודו של נתניהו - עו"ד דוד שמרון ואיש העסקים נתן מיליקובסקי - מופיעים גם הם ברשימה, לצד ספנסר פרטרידג' - איש העסקים שהלווה לנתניהו כסף לצורך הגנתו המשפטית. גם עדי המדינה ארי הרו, ניר חפץ ושלמה פילבר יזומנו כמובן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות