>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן

עד לפני כחודש, שמענו דיווחים בתקשורת העולמית על הסערה ברוסיה. עשרות אלפי אזרחים כועסים שטפו את הרחובות בכל שבת, על אף הקור העז, הקורונה והאלימות המשטרתית, והעולם כולו צפה מרחוק במתרחש. מאז, ההפגנות ברוסיה שכחו מעט והפעילים עברו מהרחוב לאינטרנט. החורף הרוסי ומעצר של רבים מהם הרגיעו את הרוחות. כעת, רוסיה נמצאת ברגע קריטי ומרתק במיוחד ובאביב נגלה האם ההפגנות יתחדשו – או שהמשטר הצליח לדכא את תנועת המחאה שאיימה עליו.

ברקע, כסמל המאבק, ניצב אדם אחד: מנהיג האופוזיציה אלכסיי נבלני, שנמצא בימים אלו במושבת אסירים ללא כל קשר עם העולם החיצון. בקיץ האחרון הוא הורעל, התמוטט, יצא מתרדמת, חזר לרוסיה - ונעצר. נבלני התחיל את דרכו ככוכב רשת ולוחם שחיתויות, ולקח על עצמו משימה מורכבת במיוחד; להפיל את ולדימיר פוטין, שנמצא בשלטון כבר 21 שנים.

היום (ראשון) בפרק של "אחד ביום", חברת הכנסת לשעבר והמומחית לענייני רוסיה נינו אבסדזה תספר על האדם שהחליט להילחם בשחיתות בכל מחיר, ובאומץ רב מוכן לסכן את חייו, את חירותו ואת ביטחונו האישי שוב ושוב.

אלעד שמחיוף (צילום: חדשות 12)
אלעד שמחיוף | צילום: חדשות 12

פרק חדש של "אחד ביום", הפודקאסט היומי של N12, יעלה לאוויר בכל יום – ראשון עד רביעי - באתר N12 ובכל אפליקציות הפודקאסטים. היום אנחנו שואלים: מיהו האדם שהכי מפחיד את פוטין?