>> להאזנה לכל הפודקאסטים של "אחד ביום" הקליקו כאן

עד לפני כשנה נראה היה שהחברה החרדית בעיצומו של תהליך השתלבות בחברה הישראלית, ומספר גדל של צעירים וצעירות מהמגזר החל להשתלב באקדמיה, בשוק העבודה ואפילו בצה"ל. במקביל, עם פטירתם של מנהיגי הדור האחרון הפך הכוח שפעם היה מרוכז בידיים אחדות למבוזר, מעמד הרבנים נשחק והמאבקים הפנימיים הלכו והחריפו. ואז הגיעה הקורונה, וטרפה מחדש את הקלפים. 

המגפה חשפה את המשבר המנהיגותי שהלך והעמיק, והציבור החרדי היה זקוק יותר מתמיד למורה דרך. ברגע הזה בלטה דמותו של הרב חיים קנייבסקי, שילוב נדיר של מנהיג ליטאי עם ברכות של באבא ספרדי וגינונים של אדמו"ר חסידי. בן ה-93 הקפיד בעבר להתרחק מהפוליטיקה - אבל הפעם הוא בלט מעל כל השאר. מצד אחד, המחלוקות בין הזרמים השונים רק החריפו לנוכח הסכנה המרחפת, אך מצד שני, השעה הקשה הזכירה לחרדים למה הם חרדים וליכדה את השורות.

היום (שני) בפרק נארח את כתבנו לענייני דתות, יאיר שרקי, שיספר על השנה האחרונה מנקודת מבטה של החברה החרדית, על המלחמה בין תפיסות העולם ועל האנשים שנאלצים לעשות את הבחירה הבלתי אפשרית בין הרצון לציית לרבנים - לבין הפחד ממגפה קטלנית שמשתוללת. "אחד ביום" מזמין אתכם להביט מקרוב על צומת הדרכים שייקבע את עתידו של הציבור החרדי, מזווית אחרת.

פרק חדש של "אחד ביום", הפודקאסט היומי של N12, יעלה לאוויר בכל יום - שני עד חמישי - באתר N12 ובכל אפליקציות הפודקאסטים. והיום אנחנו שואלים: איך השפיעה הקורונה על ההנהגה החרדית?

לקריאה נוספת בנושא:

 >> חוקי המשחק החרדי: יאיר שרקי מסכם | צפו בארבעת הפרקים

 >> גפני עצבני: למה התפוצץ הריאיון עם היו"ר החדש של יהדות התורה? צפו

 >> נתניהו נגד הרב קנייבסקי: "לא אחראי, אם ייפתחו תלמודי תורה - נאכוף" ‎‏

 >> תיעוד מיוחד: צילומים נדירים מתוך בית הרב אדלשטיין, שותפו של קנייבסקי