>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן

בדיוק לפני שנה התייצב נשיא הוועד האולימפי בפני העולם וניסה לייפות מעט את המציאות בעזרת ניסוח אופטימי. "אפתח בחדשות הטובות", אמר תומאס באך. "נוכל לחגוג את אולימפיאדת טוקיו 2020 - גם אם זה יהיה רק ב-2021". הטריק לא ממש עבד. דחיית האולימפיאדה הייתה הודאה כואבת בכך שהמגפה, אז עם פחות מ-400 אלף מקרים מאובחנים בעולם, ניצחה אותנו. גם אם זמנית.

ועכשיו, בדיוק שנה לאחר מכן, בטוקיו נערכים לאירוע קצת פחות חגיגי - ללא מאות אלפי התיירים שהיו צפויים להגיע מרחבי העולם, עם תקנון התנהגות נוקשה שאוסר על שירה ומחיאות כפיים באיצטדיונים, ועם ברכתם של כ-20% מתושבי יפן בלבד. ולמרות כל זאת, מארגני האירוע מתעקשים שהמסורת, וחשיבות האירוע שיסמל את סוף עידן הקורונה, מצדיקות את קיום המשחקים בקיץ הקרוב. אולי גם העלות, כ-15 מיליארד דולרים לפי התקציב הרשמי שפורסם, שיחקה תפקיד.

אז איך ייראה האירוע בצל מגפת הקורונה שעדיין משתוללת בעולם? מהן המשמעויות השונות של דחיית האירוע? ואיך מתמודדים הספורטאים עם השינויים ועם חוסר הוודאות? הפעם ב"אחד ביום": בן מיטלמן על אולימפיאדת טוקיו 2021 ומשבר הזהות של האירוע הגדול ביותר בעולם. האזינו