>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן

איתי אנגל כבר היה מוכן לנסוע לאפגניסטן, שם הוא תיכנן לפגוש את חברו זאהיר, עיתונאי אפגני שעובד באחד מגופי התקשורת הגדולים בארה"ב. אבל ככל שחלפו הימים - התוכניות השתנו. האמריקנים נסוגו, הטאליבאן כבשו עוד ועוד שטחים וכל זמנו של זאהיר הוקדש לדבר אחד: להימלט מאפגניסטן בזמן.

אז הוא גרס מסמכים שמקשרים אותו לאמריקנים, וניסה להוציא ויזה, ראה את תושבי הבירה קאבול נסים על נפשם - ובשיחות הטלפון ביניהם סיפר לאיתי על הפאניקה המוחלטת של האפגנים מעצם המחשבה על חיים תחת שלטונם הנורא של הטאליבאן - המשטר האפל בעולם, שחזר אתמול בכל הכוח.

20 שנה עברו מאז שהאמריקנים פלשו לאפגניסטן, בהצהרות ניצחון ותחילתו של "עידן חדש". הטאליבאן איימו אז שינקמו בכל התומכים של "ממשלת הכופרים" והאמריקנים, איום שנראה אז מופרך לחלוטין. והנה, 20 שנה אחר כך - כל מילה מאיומי הטאליבאן מתגשמת - ואילו כל הבטחותיהן של האמריקנים והממשלה האפגנית מתבררות כבדיחה איומה ונוראה.

בפרק החדש של "אחד ביום": כתב "עובדה" איתי אנגל בפרק מיוחד עם סיפור אחד, על אדם אמיץ שרק רוצה להציל את עצמו ואת משפחתו - ועל ארגון אחד שאחרי 20 שנים של המתנה חזר אל מוקדי הכוח, ומאיים על חברה, מדינה, ויבשת שלמה.