>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן 

אפשר לומר שהפגישה הכי חשובה שנערכה אתמול בנושא משפטי לא קרתה בבית משפט או במשרדי הפרקליטות. באותה מידה, אפשר להגיד שהפגישה הכי חשובה שנערכה אתמול בנושא פוליטי לא קרתה בכנסת, או בישיבת הממשלה. כי הפגישה החשובה הזו - משפטית, פוליטית - קרתה ברמת גן. בבית של עורך הדין בועז בן צור, הסנגור של בנימין נתניהו.

בפגישה הזו, שנמשכה ארבע שעות, ישבו בני משפחת נתניהו, בני הזוג ושני הבנים, יחד עם היועץ נתן אשל ועם עורכי הדין, התלבטו, התייעצו אולי גם התווכחו על החלטה אחת מאוד חשובה - כן או לא להסדר טיעון בין ראש הממשלה לשעבר לבין המדינה.

האיש שבשנים האחרונות טען ש"לא יהיה כלום כי אין כלום", שטען שמדובר ב"אוויר חם", ושהוא לא מחפש עסקת טיעון - אותו איש מתלבט עכשיו אם להגיד שבעצם כן, בכל זאת היה משהו. עורכי הדין שלו אומרים שזו עסקה מצויינת, וההחלטה שהתקבלה אתמול היא שצריך להמשיך במגעים. והמדינה שחקרה, שהאשימה בשוחד, שניהלה משפט והלכה עליו בכל הכוח - אז היא בתמורה תגיד שכן היה משהו, אבל הרבה פחות ממה שהיא חשבה. והסיפור, כמובן, מורכב יותר.

הפעם אנחנו עם המגעים להסדר טיעון בין בנימין נתניהו לבין הפרקליטות. כתבנו לענייני משפט גיא פלג יספר על העסקה המתגבשת והמחלוקת שמסביבה, וכתבתנו בכנסת דפנה ליאל תספר על ההשלכות הפוליטיות על הממשלה הנוכחית - ועל המפה הפוליטית כולה.