"אני מתעוררת בבוקר, שותה כוס קפה, ותוך כדי הקפה אני עושה 20 טלפונים, מלבישה את התינוק ומארגנת אותו". כך מתארת הזמרת המצליחה עדן בן זקן את שגרת הבוקר העמוסה שלה מאז נולד בנה התינוק מישל בן ה-10 חודשים. שלא תטעו, בן זקן לא נותנת לאותם "החיים החדשים" שהיא מכנה לעצור אותה, ובמקביל לגידול הילד, היא חוזרת עכשיו גם להופיע. 

עדן מודה שהעיתוי של שנת הקורונה, שהכניסה אומנים רבים למשבר של ממש, עבורה היה לא רק שלילי, ואפילו קצת נוח. "יצא שזה שנת שבתון, לגדל אותו ולהיות רק איתו ואני שמחה שזה קרה", מספרת עדן בריאיון מיוחד לאולפן שישי. "אף פעם לא חוויתי את ההופעות והאינטנסיביות עם ילד, זה חדש לי ונצטרך להתרגל לזה, זה חיים חדשים".

עדן בן זקן (צילום: חדשות 12)
עדן בן זקן ובעלה עם בנם התינוק מישל. "צריך להתרגל לזה, זה חיים חדשים" | צילום: חדשות 12

הזמרת המצליחה מספרת גם איך האימהות שינתה לה באופן משמעותי את סדרי העדיפויות שתמיד היו מוכרים לה: "אני אימא טובה, אני אימא קטלנית, אני יודעת את זה, אני מרגישה את זה. אני פתאום מרגישה שיש מישהו לפניי, שאני לא כבר לא אופציה ראשונה בשביל עצמי, אף אחד הוא לא אופציה ראשונה".

"להביא כל הזמן את המובן מאליו מבחינתי זה כבר פאסה. בא לי קצת לצאת מאזור הנוחות שלי, וללכת לכיוונים שונים ולטייל במקומות אחרים"

שנה של הצלחות והתנסויות מוזיקליות

לעדן בן זקן יש ברזומה 4 הופעות בקיסריה, 3 בהיכל מנורה, 2 בלייב פארק ואין-ספור הופעות בחתונות. ועדיין, בלילה שלפני הופעה שהתלווינו אליה באולם קטן ברמת גן, עם 300 צופים, היא לא הצליחה לעצום עין. נראה שעבור עדן, וכנראה עבור אומנים רבים אחרים, בשנה המטורפת הזו המספרים כבר לא משנים. העיקר שיש הופעה, ושיש קהל שמגיע אליה.

עדן בן זקן (צילום: חדשות 12)
עדן בן זקן | צילום: חדשות 12

בשבוע שעבר פורסם שעדן בן זקן היא הזמרת הישראלית הכי מושמעת באפליקציית ספוטיפיי. היא גם הוכתרה בכמה מצעדים השנה כזמרת העשור, והשירים שלה הופכים בזה אחר זה ללהיטים. השנה התאפיינה גם בכמה שיתופי פעולה מעניינים עם עומר אדם, עידן רייכל ונתן גושן.

עדן בן זקן (צילום: חדשות 12)
יודעת בדיוק מה היא רוצה. עדן בן זקן בקמפיין צילומים | צילום: חדשות 12

המפגש בין הסגנונות הביא את עדן להתנסות במשהו שלא עשתה קודם - ראפ. "הגענו הביתה אחרי הסשן, ואני אומרת לשוקי 'איך אני אדע לעשות את זה? זה ראפ'". היא מספרת. "ישבתי במקלחת שמעתי את השיר, במיטה - שמעתי את השיר, כשאכלתי שמעתי את השיר, עד שאני שידעתי את זה בעל פה".

"פוליטיקה זה לא דבר שמעניין אותי. היא עושה הרבה בלגן והרבה רעש, אין לי לחץ להגיד במי אני בוחרת. אני שומרת את זה לעצמי"

כששואלים את עדן מדוע להסתכן ולשנות את הסגנון שלה שכבר עובד ומצליח, מבחינתה התשובה ברורה: "להביא כל הזמן את המובן מאליו מבחינתי זה כבר פאסה. בא לי קצת לצאת מאזור הנוחות שלי, וללכת לכיוונים שונים ולטייל במקומות אחרים".

הדואט הכי מדובר

ואכן, המוזיקה בשנת הקורונה של עדן בן זקן התאפיינה גם בדואטים מעניינים שמשלבים סגנונות שונים, אבל נראה שיש דואט אחד שגנב את ההצגה יותר מכולם. עדן בן זקן עשתה דואט יחד עם ראש הממשלה נתניהו במסגרת קמפיין של עמותת "כן לזקן" לגיוס כספים לקשישים בישראל.

איך הייתה החוויה להקליט עם ראש הממשלה?

"היה מיוחד. הוא שר בטון, יש לו שמיעה מוזיקלית. הוא שיחק אותה, עלה, הקליט – ויצא לו", מספרת עדן. וזו לא הייתה הפעם הראשונה שעדן בן זקן נפגשה עם נתניהו. בבחירות סבב א' 2019 היא הוזמנה לשיר בחגיגות הניצחון של הליכוד.

עדן בן זקן (צילום: חדשות 12)
עדן בן זקן בהופעה ברמת גן | צילום: חדשות 12

פוליטיקה זה משהו שמעניין אותך?

"בטח, אני רצה לראשות הממשלה", משיבה עדן וצוחקת. "לא נראה לי שייתנו בידיי את המדינה". היא מוסיפה ברצינות: "זה לא מעניין אותי. פוליטיקה עושה הרבה בלגן והרבה רעש, אין לי לחץ להגיד לך במי אני בוחרת. אני שומרת את זה לעצמי".

"אני מאוד יודעת מה אני רוצה ומה יעשה לי טוב. בהתחלה פחות ידעתי, אבל אני לומדת, לומדים על הבשר, עד שנהיים מעורבים בכל פרט ופרט"

חלומות על חו"ל

כשהיא צועדת כבר שנים לעבר ההצלחה, ולאחר שכבשה כמעט את כל היעדים האפשריים כאן בארץ, קשה שלא לתהות אם לעדן יש גם תוכניות בחו"ל. "כשאנחנו נעשה חו"ל זה יהיה מאוד מסודר ומאוד גדול", אומר המנהל שלה ליאור פרנקו, שמלווה אותה מתחילת הדרך.

עדן בן זקן (צילום: חדשות 12)
עדן בן זקן | צילום: חדשות 12

עם זאת, קשה להגיד עליה שהיא אחת שמנוהלת. היא יודעת בדיוק מה היא רוצה עד לפרטים הקטנים. התלווינו אליה ליום הצילומים, וניכר היה שהיא יודעת בדיוק איזו תמונה רוצה, ואיזו לא. "אני מאוד יודעת מה אני רוצה ומה יעשה לי טוב", היא אומרת. "בהתחלה פחות ידעתי, אבל את לומדת, לומדים על הבשר עד שאת מעורבת בכל פרט ופרט".

עדן בן זקן (צילום: חדשות 12)
עדן בן זקן | צילום: חדשות 12

היום עדן גם זולגת לעולם העסקים עם מייק אפ גוף ומחטב שעומדים לצאת עם המותג החדש שלה, שנושא את השם של בנה "מישל". לזמרת העשור עדיין אין עשור של ותק בתחום. כשהוא התחיל היא עדיין הייתה בתיכון. למרות הזמן הקצר, אפשר לראות שעדן בן זקן שהכרנו מבימת הריאלטי היא לא עדן בן זקן של היום. היא מעורבת יותר, מנוסה יותר, בוגרת יותר.