חשיפת הסרטון בו מצולמים צעירים נוהגים ברכב במהירות של 260 קמ"ש שהועלה אחר כך לפייסבוק, אינו המקרה הראשון שבו פרסומים ברשת החברתית מספקים כותרות ומשפיעים על סדר היום במדינה.

רק לפני כשבועיים נחשפו תמונותיה של עדן אברג'יל, חיילת מאשדוד, שנהגה להצטלם עם עצירים במהלך שירותה הצבאי במחסום ארז. לאחר שנחשפו תמונותיה, "זכתה" אברג'יל לעשרות איומים על חייה בדף הפייסבוק שלה. "את תמותי בקרוב, חיה את לא תצאי מזה", סיפרה על האיומים שהופנו נגדה. בעקבות חשיפת המקרה הועברו חומרי החקירה והתמונות למפקדיה לשעבר.

מבצע צבאי בוטל בעקבות הפייסבוק

אוגדת יהודה ושומרון הובכה קשות בחודש מרץ האחרון, לאחר שסטטוס של חייל שהועלה לפייסבוק גרם לביטולו של מבצע מעצרים. "ביום רביעי מנקים את (הכפר) קטנאה, ובחמישי, בעזרת השם - בבית", כתב החייל שהיה אמור לקחת חלק בפעילות. בנוסף, החייל לא התבלבל ואף חשף בפני כולם את שם היחידה המעורבת במבצע.

בעקבות המבצע חידד צה"ל את נהלי ביטחון המידע לחיילים. "החיילים חייבים להיזהר מכיוון שאנחנו מזהים פעילות של גורמים עוינים בפייסבוק", אמר אז גורם בכיר במחלקת ביטחון המידע של צה"ל. "אנו מדגישים בפני חיילי צה"ל שחל איסור להעלות מידע צבאי לאינטרנט בכלל ולפייסבוק בפרט".

תזכורת: החיילת המקללת באוטובוס מצריפין

לפני כשנה התפרסם בפייסבוק סרטון שלאחר מכן הפך ללהיט גם באתר יו-טיוב ובאתר שיתוף הסרטונים הבינלאומי "לייב-ליק". בסרטון נראית חיילת עצבנית למדי, שבדיוק סיימה את יום העבודה שלה באחת מהיחידות בבסיס צריפין והיא מאוד רוצה להגיע הביתה.

באחת התחנות עלה חייל, שנאלץ לעמוד מכיוון שלא היו מקומות פנויים לשבת בהם. החייל ניסה להתווכח עם הנהג, ושניות לאחר מכן החיילת החלה להתערב בבוטות. "תרד כבר יא זבל!", צעקה לעברו, ואם זה לא הספיק - החלה החיילת לדחוף אותו עד שלבסוף ירד מהאוטובוס.

חייל בפייסבוק (צילום: חדשות 2)
הסטטוס בפייסבוק גרם לביטול מבצע צבאי | צילום: חדשות 2

רוצים לצפות בקטעי הוידאו הכי חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק