רק מספר שעות עברו מאז התפוצצה שערוריית התמונות של עדן אברג'יל, שהעלתה לחשבון הפייסבוק שלה תמונות מתקופת השירות הצבאי, בהן היא נראית מצולמת לצד אסירים ביטחוניים כפותים עם הכותרת "התקופה הטובה בחיי", והערב היא אומרת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי אינה מבינה על מה המהומה. "לדעתי הקסאמים שאנחנו חוטפים מדי יום הרבה יותר גרועים מהתמונות שבהן הצטלמתי", היא אומרת.

מוקדם יותר הערב פירסם אתר "אשדודנט" ריאיון עם החיילת המשוחררת שעוררה סערה וזעם בכל הארץ והעולם. "אנשים מכל העולם מתקשרים אלי ומאיימים עלי", היא סיפרה בריאיון לכתב האתר.

בריאיון מתארת אברג'יל את מצבה הנפשי הקשה וטוענת כי היא על סף התמוטטות - כשהיא נאלצת להתמודד עם מאות טוקבקים של נאצה נגדה ואיומים טלפוניים."מאז פרסום הכתבות לא מפסיקים להתקשר אלי מכל העולם. אני לא יודעת איך הם השיגו את הטלפון שלי", היא מספרת ומוסיפה: "התעוררתי ליום של סיוט".

גם בחשבון הפייסבוק שלה זוכה אברג'יל בת ה-22 לאיומים רבים מאנשים מרחבי העולם. "את תשלמי על זה ביוקר", כתב לה אחד המבקרים. אחר אף איים על חייה, כשכתב לה על הקיר בפרופיל: "עוד הרבה זמן לא נשאר לך לחיות".

"לא התעללתי באף אחד"

אברג'יל מקפידה לציין לאורך כל הראיון כי מעולם לא חשבה לפגוע בפלסטינים. "לא פגעתי באיש מהם. גם בתמונות רואים שלא התעללתי באיש", היא אומרת. "בסך הכל עמדתי שם כשהם ברקע. בכל יום הייתי דואגת שהם יקבלו מים ואוכל ויזכו לטיפול. איש מהם לא היה במצב של איום על חייו כמו שאני נמצאת כעת", היא מוסיפה. "כל אחד רוצה לעשות משהו עם ערבים בצבא", היא מנסה להצדיק את מעשיה.

וכיצד מסבירה אברג'יל את הכיתוב שנתנה לאלבום התמונות? "אמרו שהדבקתי את התיאור 'התקופה היפה בחיי' לתמונה ספציפית, אבל זה היה הכינוי של כל האלבום עם תמונות מהשירות הצבאי, ומתוכן כ-6 תמונות שבהם נראים העצורים הפלסטינים", היא מנסה להתגונן וטוענת כי לא חשבה שהתמונות יובילו להד תקשורתי ולצליבה שעברה לדבריה.

"הייתי נערת מקא"ם שעשתה משהו ענק בצבא שנערי מקא"ם לא מגיעים אליו", היא מספרת. "אפילו הומלצתי לצאת לקורס קצינים. קיבלתי היום טלפון על הבוקר שאומר שמדיחים אותי משירות מילואים", היא מספרת. "התייחסו אלי בצורה גועלית. 'את לא ראויה להיות אצלנו', אמרו לי. התאכזבתי. הייתי מוכנה למות בשביל הצבא. הייתי 'אוכלת' יותר מ-20 קסאמים ביום".

"אני חייבת לתייג אותו בתמונה!"

"הצבא - התקופה הכי יפה בחיי :)" - כך כתבה עדן אברג'יל, לשעבר חיילת בצה"ל, בתמונות שלה בהן היא נראית מחויכת במיוחד כשהיא מצולמת לצד פלסטינים כפותים שעיניהם מכוסות.

"מעניין אם יש לו פייסבוק! אני חייבת לתייג אותו בתמונה", היא כותבת בתגובה לאחת התמונות בה נראה פלסטיני עצור כשעיניו מכוסות בפלנלית. את התמונות העלתה עדן ברשת החברתית "פייסבוק" והן גלויות לכל, גם למי שלא נמנה על חבריה.

לפי התאריכים על גבי התמונות נראה שהן צולמו כבר בשנת 2008, אך הן עלו לרשת בתחילת אוגוסט השנה. התמונות הופצו בפורומים וברשתות חברתיות ועוררו תגובות נזעמות מצד כמה גולשים, אך חבריה דווקא מחמיאים: "הכי סקסי לך ככה", כתבה אחת מחברותיה באחת התמונות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "על פניו כי מדובר בהתנהגות בוטה ומכוערת של החיילת. לאור העובדה שהחיילת השתחררה בשנה שעברה, הועברו כל הפרטים לידי המפקדים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק