נעים בין פסימיות לאופטימיות - תגובות שונות ונרחבות לנאומו של בנימין נתניהו הערב בבר אילן. עשרות גולשים הגיבו בשידור חי בטוויטר של חדשות 2 באינטרנט, במשדר ראשון מסוגו שנערך בישראל. 

תגובות הגולשים החלו עוד לפני פתח נתניהו את נאומו. "האם יש משמעות סמלית למקום בו בחר נתניהו לשאת את נאומו?", תהה הגולש אסף. היו שהעלו גם את רף הציפיות לפני נאום ראש הממשלה: "נתניהו עומד בפני צל"ש או טר"ש", הצהיר הגולש יאיר אולמרט. אולמרט אף ערך סקר בין גולשי טוויטר, ממנו עלה כי נרשמה תמיכה גורפת לדבריו של ראש הממשלה. "נתניהו זכה ל-70% תמיכה בסקר שערכתי", אמר.

כפיר כבר חשב על הימים שלאחר הנאום: "מה יגיד אובמה אם נתניהו יסרב לפינוי התנחלויות?", שאל אחד הגולשים. במהלך הנאום הועלו שאלות רבות מצד הגולשים על דבריו של נתניהו. "אם השלום כל כך בר השגה, מדוע אין שלום?", שאל גולש אחר. "ביבי, די עם העבר - מה עם העתיד?!", שאל אילן.

נתניהו: מדינה פלסטינית - כן, בתנאים

"אני פונה למנהיגי מדינות ערב ואומר: 'בואו ניפגש, בואו נדבר על שלום, בואו נעשה שלום' - כך פתח הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו את נאום המדיני ההיסטורי באוניברסיטת בר-אילן. "אני מוכן להיפגש אתכם בכל מקום: בדמשק, בריאד, בביירות וגם בירושלים". 

נתניהו קינח את נאומו: "עמנו הוכיח שהוא יכול לעשות את הבלתי יאומן. חוללנו נפלאות לאורך השנים. רק אם שכנינו יירצו שלום - נוכל להשיג אותו. אני קורא לראשי מדינות ערב: בואו נממש את חזונם של בגין וסאדאת, בואו נממש את חזונו של רבין. בעזרת השם לא נדע עוד מלחמה - נדע שלום!".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

Follow Channel 2 News on Twitter

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

פרשני חדשות 2 מגיבים לגולשים בטוויטר