ביטקוין, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

צעיר מאילת נעצר בחשד לגניבת סכום עתק - מבלי לצאת מהבית - ויועמד למשפט. אפק זרד, בן 25, הואשם בחדירה למחשב של חברו וגניבת הארנק הדיגיטלי שלו, שבו החזיק החבר 75 אלף מטבעות קריפטוגרפיים. שווי השוק של המטבעות ביום הגניבה היה למעלה מ-6 מיליון דולר: לפי כתב האישום, היקף הגניבה מסתכם ב- 22,423,500 שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד זרד. "הנאשם ניצל את קשרי החברות שהיו לו עם המתלונן וכן את העובדה שהייתה לו גישה לדירתו, וגנב בעצמו או יחד עם אחרים את פרטי הארנק הדיגיטלי שלו", נכתב בכתב האישום, שמייחס עבירות של גניבה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וחדירה לחומר מחשב.

עוד עולה מהחקירה של חוקרי הסייבר במשטרת ישראל כי המתלונן, חברו של זרד, "עסק בהשקעות במטבעות מבוזרים שונים ובמסגרת חברותו עם הנאשם סיפר לו על השקעותיו ואחזקותיו במטבעות אלו, ואף הסביר לו והדריך אותו כיצד לבצע בעצמו סחר במטבעות". נוסף על כך, המתלונן שוחח עם הנאשם על חשבון הארנק הדיגיטלי שלו, על כמות המטבעות בארנק ואף סייע לנאשם להבין כיצד להשקיע ולסחור במטבעות.

"בתאריך 1.3.2019, חדר הנאשם שלא כדין לארנק הדיגיטלי של חברו, ללא ידיעתו וללא רשותו, והעביר את מלוא תכולת הארנק, כ-75 אלף מטבעות DASH, שערכן באותה עת עמד על כ- 82.5 דולר ליחידה", נכתב. "את המטבעות העביר הנאשם לארבע כתובות של ארנקים דיגיטליים אחרים, בשש העברות שבוצעו בו זמנית, תוך הסוואת מעורבותו במעשים אלה".

החקירה נפתחה בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה באילת ב-6 במרס, ובוצעה על ידי חוקרי סייבר במרחב דרום יחד עם יחידת הסייבר בלהב 433 ובליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי). הפרקליטות ביקשה לעצור את זרד עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. "המשטרה תמשיך לפעול במרחב הדיגיטלי, בכל האמצעים העומדים לרשותה וזאת על מנת להגן על האזרחים הנורמטיביים שנמצאים שם", נמסר מהמשטרה.