העולם כפי שאנחנו מכירים אותו לא מתחלק רק לימין ושמאל. כבר שנים שבתחום הטכנולוגיה העימות האמיתי הוא בין משתמשי האייפון לבין היריבים המושבעים שלהם, חובבי האנדרואיד של גוגל. כעת עולה השאלה - האם אפשר לחזות לאיזה מפלגה תצביעו רק לפי סוג הטלפון הנייד שברשותכם? בדקנו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בסקר האחרון שערך בעבורנו מכון "מדגם" ביקשנו לדעת לא רק למי תצביעו, אלא האם אתם אייפוניסטים או אנדרואידים. ואלו התוצאות:

בקרב מחזיקי האנדרואיד, שהם הרוב בישראל, הליכוד מקבל 30 מנדטים - בתיקו עם כחול לבן שגם הם מקבלים 30 מנדטים. העבודה עם 12 מנדטים. מרצ וש"ס לא עוברות את אחוז החסימה, אצל ש"ס זה מובן כי לא כל הטלפונים כשרים. גוש הימין חזק מאוד עם 69 מנדטים.

בקרב משתמשי האייפון, המכשיר היקר יותר, התמונה שונה לגמרי. מפלגת כחול-לבן עם ניצחון גורף ו-34 מנדטים. במקום השני עומדת דווקא מפלגת העבודה עם 25 מנדטים. הליכוד רק במקום השלישי עם 15 מנדטים. זהות, שפופולרית בעיקר בקרב צעירים, עם עשרה מנדטים. כאן גוש המרכז-שמאל, כולל מפלגות הערביות, מגיע ל-76 מנדטים.

צריך לזכור, מדובר אולי באנקדוטה בלבד, אבל עוד הוכחה ששני מחנות בולטים - יש לא רק בפוליטיקה. איך הבחירות יסתיימו אנחנו עוד לא יודעים , בכל מה שקשור לאייפון מול אנדרואיד אלה שני מחנות שונים - ואין באופק ממשלת אחדות.