תחנת חלל משקיפה על כדור הארץ
תחנת חלל משקיפה על כדור הארץ | צילום: רויטרס, חדשות

המרוץ לחלל: התעשייה האווירית וחברת הלוויין הגרמנית OHB חתמו היום (שלישי), בכנס החלל על שם אילן רמון, על הסכם שיתוף פעולה במסגרתו תספק ישראל נחתת במטרה ליצור שירותי גישה והגעה נוחים לירח עבור סוכנות החלל האירופאית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הנחתת הישראלית שנבנתה על בסיס טכנולוגיה של חברת SpaceIL צפויה להיות משוגרת לחלל כבר בחודש הבא מבסיסה בארצות הברית. במסגרת שיתוף הפעולה, תנחית הסוכנות האירופאית חלליות אשר ידגימו טכנולוגיות להפקת חמצן, מים וחומרי גלם נוספים מהירח שיעזרו להבין האם ניתן ליישב שם בני אדם לאורך זמן.

על פי ההסכם, החברה גרמנית תהיה הקבלן הראשי ותנהל את הפעילות מול סוכנות החלל האירופאית ומול החברות שמפתחות את המכשור המדעי שיותקן על החללית, ביניהן התעשייה האווירית.

מנכ"ל התעשייה האווירית, נמרוד שפר, אמר במעמד החתימה: "זוהי תעודת כבוד לתעשיית החלל הישראלית. אנו שותפים בפעילות המחקרית המתקדמת של העולם בחלל החיצון". מרקו פוקס, מנכ"ל OHB הגרמנית, סיפר על חשיבות שיתוף הפעולה: "שמחים לשלב את המומחיות שלנו עם זאת של התעשייה האווירית, הנחיתה על הירח היא עדיין אתגר טכנולוגי".

"לנחתת הישראלית לירח פוטנציאל מסחרי משמעותי" אמר אבי בלסברגר, מנהל סוכנות החלל הישראלית והוסיף "מקדמים בברכה את הסכמים".