פייסבוק ,פלאפון,איפון (צילום: רויטרס, חדשות)
פרצת אבטחה חמורה | צילום: רויטרס, חדשות

סיסמאות של מיליוני משתמשי פייסבוק היו גלויות בפני אלפים מעובדי החברה במשך שנים - כך חשף היום (חמישי) אתר הדיליי מייל הבריטי. הסיבה לתקלה החמורה: הסיסמאות נשמרו בפורמט בלתי מאובטח. מפייסבוק נמסר בתגובה: "הנושא טופל, אין שום הוכחה לכך שהמידע נוצל לרעה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

חוקר האבטחה בריאן קרבס היה זה שחשף לראשונה את פרצת האבטחה החריגה של פייסבוק והתריע על כך שבין 200 ל-600 מיליון סיסמאות של משתמשים היו חשופות ולא מאובטחות כראוי. משמעות הדבר היא שהמידע הרגיש היה נגיש לכ-20 אלף מעובדי החברה, במקרים מסוימים כבר מאז משנת 2012.

"כ-600 מיליון סיסמאות של משתמשים היו חשופות במשך שנים"

הנהלת החברה עלתה על הבעיה רק בחודש ינואר האחרון. לדבריהם, מאז - הכשל הביטחוני כבר טופל ואין שום הוכחות לכך שהמידע הרגיש נוצל לרעה בשלב כלשהו. יחד עם זאת, גורמים בפייסבוק טוענים כי בהנהלה עדיין מנסים לאמוד את ממדי התופעה.

מפייסבוק נמסר בתגובה: "כחלק מבדיקת אבטחה שגרתית שערכנו בחודש ינואר גילינו כי סיסמאות של חלק מהמשתמשים היו שמורות בתוך מערכת פנימית ובלתי חסויה. זה עורר את חשדנו מכיוון שהמערכות שלנו עובדות כך שהן הופכות את כל הסיסמאות לבלתי ניתנות לקריאה. טיפלנו בנושא וכאמצעי זהירות נוסף גם נתריע בפני כל המשתמשים שסיסמאותיהם היו מאוחסנות באופן בלתי מוגן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו