פרסום ראשון: חברי קיבוץ נירים מעוטף עזה הביעו את הסכמתם להתגורר בארבעה בניינים בבאר שבע לזמן ביניים של לפחות כמה חודשים, ככל הנראה עד סוף שנת הלימודים.

מאז שהחלה המלחמה רוב חברי הקיבוץ שוהים באילת, המעבר המתוכנן לבאר שבע ייצא לפועל ככל הנראה ב-1 בינואר 2024. במנהלת תקומה יסייעו לגבש את המתווה ולבצע את המעבר.

"בעקבות אירועי 7 באוקטובר הקמנו מיד מינהלת עירונית שתפקידה לסייע במאמץ הלאומי ליישובי העוטף שחוו את התופת בשבת השחורה ונאלצו להתפנות מבתיהם", נמסר מעיריית באר שבע. "לאחר מספר מפגשים שקיימנו עם נציגים ממספר ישובים בהם קיבלו את המידע על אפשרויות הקליטה בעיר באר שבע, תוך שמירה על צביונם כקהילה, החליטו חברי קיבוץ נירים לעבור לעיר באר שבע לתקופת הביניים".

"העיר באר שבע ותושביה מקבלים את תושבי נירים באהבה ונעשה הכול שתרגישו יחד איתנו בבית", הוסיפו בעירייה. "בנוסף, נעדכן כי בחודש האחרון הגיעו לעיר למעלה מאלף תושבים מהנגב המערבי וגם אותם אנו מקבלים בלב חם ואוהב ועושים כל שביכולתנו כדי לתת מענים בתקופה מאתגרת זו לעם ישראל".

בטבח השבעה באוקטובר, חמישה מתושבי הקיבוץ נרצחו, רבים נוספים נפצעו וחמישה נחטפו בידי מחבלי חמאס.

לפני 5 ימים התבקשו תושבי הקיבוצים והמושבים מהעוטף לקבל החלטה חשובה באשר לשאלת עתידם בחודשים הקרובים. כל קהילה נדרשה לבחור בין פתרונות הביניים האפשריים, בהם: מעבר זמני לבניין מגורים משותף, לינה במתחם קרווילות או קליטה ביישוב אחר.