קניה וסט רכש ב-57.3 מיליון דולר (כ-184 מיליון שקל) בית במאליבו שתכנן האדריכל היפני טדאו אנדו, זוכה פרס פריצקר היוקרתי, כך מדווח האתר art news. וסט ביקר בעבר באי היפני נאושימה, המכונה "אי האמנות", שתכנן אנדו, ותיאר את הביקור כ"משנה חיים".

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> חיפה: דירת התמ"א המטריפה של זוג המהנדסים

>> 25 מ"ר ולא צריך יותר: 10 דירות קטנות מושלמות

מדובר בהזדמנות נדירה למדי לחובבי יצירתו של האדריכל הידוע, מכיוון שאנדו תכנן כ-10 מבנים בלבד בארצות הברית, מחיצתם מבני ציבור. גם המחיר המרשים שקניה שילם יכול להיחשב דיל לא רע: בשנה שעברה ביקש בעליו של הבית, איש העסקים ריצ'רד סאקס, 75 מיליון דולר.

קים וקניה בביקור באי נאושימה:

שטחו של הבית יותר מ-370 מ"ר והוא עומד על מגרש ששטחו כ-530 מ"ר – קטן יחסית לנכסים אחרים של הזמר. המבנה קרוב למדי לשני הבתים השכנים, והוא תחום בין החוף ובין כביש ובו תנועה ערה למדי של גולשים שמבלים בחוף הקרוב.

לפי art news, המבנה "דומה יותר לבונקר מאשר לבית רגיל". לפי האתר, בהקמת הבית נעשה שימוש ב-1,200 טונות בטון ו-200 טונות ברזל. 12 עמודים תומכים הושקעו לעומק יותר מ-18 מטר כדי למנוע מהמבנה המסיבי לשקוע בחול.

הבית כולל שלוש קומות: בקומת הקרקע יש שלושה חדרי שינה לאורחים, לכל אחד חדר רחצה צמוד; בקומה הראשונה נמצאים הסלון, המטבח וחדר רחצה; ובקומה העליונה נמצאת יחידת המגורים הראשית ומרפסת גג המשקיפה לאוקיינוס. עם זאת, לבית אין חצר.

 הבית במאליבו - לחצו על הטקסט לתמונות נוספות:

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by @cashmere_journal

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by mash (@mashkulturecom)

יתרון נוסף מבחינתו של קניה הוא שהבית נמצא במרחק 30 דקות נהיגה מהאחוזה שבה התגורר עם קים קרדשיאן וארבעת ילדיהם בהידן הילס. בני הזוג נמצאים כיום בתהליך גירושים, וקרדשיאן והילדים ממשיכים להתגורר שם.

שטחה של האחוזה בהידן הילס הוא כ-12 דונם, אבל העיצוב בהחלט מבהיר למה קניה היה מוכן לשלם עשרות מיליוני דולרים תמורת הבית הקטן יחסית שתכנן אנדו. אנדו ידוע בסגנונו המינימליסטי, בשימוש הרב שהוא עושה בבטון חשוף ובשילוב של אור במבנים שהוא מתכנן – ואלו מאפיינים שקניה אוהב במיוחד ואף אימץ לאחוזה בהידן הילס.

הבית בהידן הילס, שקים הגדירה כ"מנזר מינימליסטי", עוצב על ידי קניה והמעצב הבלגי אקסל ורוורדט. הוא צולם בעבר למגזין "ווג" ולמגזין העיצוב הנחשב Architectural Digest:   

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Architectural Digest (@archdigest)

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Architectural Truth (@archiiworld)