יותר מועמדים על כל משרת מנהל שיווק (צילום: 123rf, חדשות)
יותר מועמדים על כל משרת מנהל שיווק | צילום: 123rf, חדשות

הצצה לתלוש המשכורת של מנהלי שיווק: זה תפקיד מרכזי וחשוב למדי בכל חברה - כזה המרכז יכולות שיווק של מוצר במרחב הדיגיטלי, בעידן שבו יותר ויותר תקציבי שיווק מופנים לאינטרנט - ומקצוע שנחשב למתגמל ומבוקש. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 8: מנהלי שיווק

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, בו השתתפו כבר למעלה מ-270 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) למנהלי שיווק הוא כ-14,460 ש"ח. גם במקצוע הזה, כמעט כמו בכל מקצוע במשק - קיימים פערי שכר בין גברים לנשים, וכאן מדובר בפער משמעותי: בעוד שמנהל שיווק ירוויח בממוצע 15,570 שקלים, מנהלת שיווק תרוויח בממוצע 13,800 שקלים בחודש.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. באזור המרכז השכר הממוצע הגבוה ביותר למנהלי שיווק: 15,010 שקלים בממוצע בחודש, בשרון - 14,970 שקלים, בשפלה - 14,610 שקלים, בירושלים - 13,670 שקלים, בצפון - 12,950 שקלים ובדרום - 12,270 שקלים בלבד.

יותר ויותר מתחרים על משרה בתחום

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו בממוצע 10,360 שקלים, בין שנתיים ל-4 שנים במקצוע יניבו 11,640 שקלים בחודש, בין 5 ל-8 שנות ותק שוות שכר ממוצע של 14,900 שקלים ומעל 9 שנים - 17,380 שקלים בממוצע בחודש.

_OBJ

מספר המשרות המבוקשות במקצוע הזה נותר די זהה בשנים האחרונות, זאת לעומת מספר המתמודדים על כל משרה שהלך וזינק: בשנת 2017, היו 2,241 משרות לתפקיד מנהלי שיווק, כשעל כל משרה התחרו 68 מועמדים - זאת לעומת שנת 2015, בה רק 50 מועמדים התחרו על כל משרה פנויה.

"מנהלי שיווק אחראים על יצירת ביקושים והנגשת המוצר לשוק בצורה כזו שקהלי היעד יתעניינו בו וירצו לרכוש אותו", מסבירה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs.

"כיום מנהלי שיווק אחראים גם לניהול המערך הדיגיטלי של הארגון ולפיתוח האסטרטגיה הדיגיטלית שלו - ובשל המהפכה הדיגיטלית, יותר ויותר תקציבי שיווק מופנים לאינטרנט, על חשבון אמצעי המדיה המסורתיים". לדבריה, "יש צורך בכוח אדם שינהל את התקציבים האלו, ינתב אותם נכון - וישיג את המטרות העסקיות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il