בונים ערים חדשות בנגב, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
בונים ערים חדשות בנגב, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

מפתחים את הדרום: המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה היום (שלישי) להמליץ לממשלה על הקמתם של שלושה יישובים חדשים בנגב: דניאל, עיר אובות והרחבה משמעותית לכפר הנוער ניצנה ביישוב ניצנית. כעת ההצעות יוכנו לדיון והחלטה סופית על ידי הממשלה בקבינט הדיור. שר השיכון והבינוי גלנט: "התכנית תניע תושבים ממרכז הארץ לדרומה ותחזק את כלכלת הנגב".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפי התכנית יוקמו שני יישובים חדשים בנגב: דניאל ועיר אובות. היישוב דניאל צפוי לקום בצפון מערב הנגב, ועתיד בסופו של דבר לכלול כ-400-500 יחידות דיור. היישוב צפוי לספק פתרון מגורים לעובדי המוסד הרפואי "עלה נגב", משפחות של מטופלים, זוגות צעירים מהמועצה האזורית וכן לאנשי קבע המשרתים באזור.

היישוב השני שיוקם, עיר אובות, ימוקם במועצה האזורית ערבה התיכונה ומתוכננות להיבנות בו כ-250 יחידות דיור. היישוב הקהילתי-תיירותי שוכן ממערב לצומת חצבה, צמוד לעתיקות תמר המקראית.

בנוסף, המועצה הארצית אישרה גם את תכנון ופיתוח היישוב "ניצנית", כחלק מהחלטת הממשלה להקים יישובים חדשים בנגב ולחזק את ההתיישבות באזור. היישוב יהווה הרחבה טבעית וארוכת טווח לכפר הנוער "ניצנה" כך שיוכל להפוך ליישוב קולט משפחות.

גלנט. חטב עצים באלסקה (צילום: גילי יערי/ Flash90, חדשות)
שר הבינוי והשיכון יואב גלנט | צילום: גילי יערי/ Flash90, חדשות

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט התייחס לאישור התכנית: "הקמת יישובים חדשים בנגב תניע תושבים ממרכז הארץ לדרומה, תחזק את כלכלת הנגב ותגביר את בטחון התושבים באזור כולו. במטרה לחזק את היישובים הקיימים, חתמנו בשלוש השנים האחרונות על הסכמי גג בערים באר שבע, שדרות, דימונה, נתיבות ואופקים. כמו כן, אנו מקדמים את פרויקט שיקום שכונות חוזר ומובילים מיזמי התחדשות עירונית".

ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג', שבתחומה אושר היישוב דניאל בירך על ההחלטה: "היסטוריה נעשתה היום. מדובר ביישוב יחיד ומיוחד, ראשוני בארץ, שיישוב כפרי-קהילתי-תומך לכפר השיקומי עלה נגב נחלת ערן. היישוב יהיה באוריינטציה מלאה לכפר. בתחומי הכפר נבנה בימים אלה בית החולים השיקומי הראשון בדרום ויהיו בו 108 מיטות. כ-500 עובדים במעגל הראשון, אנשי רפואה ומינהלה".

"עלינו מוטלת האחריות על ההווה והעתיד של הנגב והמתיישבים בו", הוסיף ראש המועצה. "כבר היום יש ביקוש אדיר. אוכלוסיית ישראל גדלה ויש לדאוג לאזרחיה לפתרונות מגורים ואיכות חיים. הקמת יישובים חדשים תביא גם להוזלת יוקר הדיור והמחיה. יש לנו חבל ארץ פורח ומתפתח. אין מגרשים פנויים ויש דרישה גבוהה של אזרחים מכל הארץ להגיע אלינו, לבנות את ביתם. הקמת היישובים ימשיכו את פיתוח הנגב והמשך הצמיחה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/