יזמית הנדל"ן ענבל אור כינסה הערב (ראשון) פגישה עם מאות הנושים של חברת "אור סיטי" בבית ציוני אמריקה בתל אביב. אור צפויה להציג לנושים מתווה חדש להסדר, במטרה לשכנע אותם לסגת מתהליך הפירוק. "אני לא נוכלת, שום דבר לא נעשה בכוונת פגיעה", אמרה אור לנושים בפתח הדברים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המתווה שהציגה אור לנושים הוא כזה שבמסגרתו יתמנו שלושה נציגים לכל פרויקט, והם ינהלו משא ומתן להשגת הסדר נפרד לכל פרויקט. "אני רוצה שכל אחד ואחת מכם שהפקיד אצלי את כספו יקבל אותו, עד השקל האחרון", אמרה. "עד אז אני לא אשן בלילה". אור הדגישה: "יש לי את היכולת הכלכלית לפרוע את ההתחייבויות".

"אין לאף אחד כאן מה להפסיד, אני מבטיחה לכם שזו ההזדמנות שלכם לראות את הכסף שלכם וזאת ההזדמנות שלי להציל את החברות שלי", הוסיפה. "אפשר לצאת מזה ואתם תראו כולכם שבשיתוף פעולה הדדי אתם תוכלו לקבל את כספכם חזרה".

הצ'ק שהציגה לבית המשפט בוטל

היום הזה החל ברגל שמאל עבור אור, שהגישה לבית המשפט מסמכים המעידים על כוונתה של חברת נדל"ן לרכוש בסכום של 61.5 מיליון שקלים את זכויותיה בפרויקט ברחוב ז'בוטינסקי 104 ברמת גן. אור טענה בבית המשפט כי ההצעה מגובה בצ'ק על סך 6.1 מיליון שקלים, אלא שהתברר שהצ'ק בוטל כבר בשבוע שעבר - עוד לפני שאור הגישה את המסמכים לבית המשפט.

בריאיון שהעניקה שלשום ל"אולפן שישי" התייחסה אור לפגישת הנושים שכינסה. "יש שלוש אפשרויות", אמרה. "הגרועה מכולן היא פירוק, כי בסופו של דבר הנושים יראו מעט מאוד מכספם בעוד הרבה מאוד שנים. האפשרות השנייה היא הבראה, וזו האפשרות שבדרך כלל בעולם מעודדים את הנאמנים ללכת אליו, כי כך אפשר להצעיד את החברה קדימה".

אור עצמה שואפת להגיע לאפשרות שלישית: הסדר עצמאי מול הנושים. "זימנתי מיוזמתי פגישה, ואני קוראת לכולם לבוא כדי להגיע להסכם", היא מצהירה, ואף חושפת: "אני מכניסה לכאן את נכסיי הפרטיים, כדי שכל הנושים יקבלו את כספם".