"אני ממש לא הולכת לאבד את החברה שלי ביום ראשון" - כך מתעקשת ענבל אור, מי שחשודה בעבירות העלמת מס וחברת הנדל"ן בבעלותה נמצאת בעיצומו של תהליך פירוק. אור תכנס ביום ראשון הקרוב פגישת נושים, וקוראת לכולם להגיע על מנת להידבר ולהגיע להסכם - מעל ראשו של המפרק שמינה בית המשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש שלוש אפשרויות", טוענת אור בראיון ל"אולפן שישי". "הגרועה מכולן היא פירוק, כי בסופו של דבר הנושים יראו מעט מאוד מכספם בעוד הרבה מאוד שנים. האפשרות השנייה היא הבראה, וזו האפשרות שבדרך כלל בעולם מעודדים את הנאמנים ללכת אליו, כי כך אפשר להצעיד את החברה קדימה".

אור עצמה שואפת להגיע לאפשרות שלישית: הסדר עצמאי מול הנושים. "זימנתי מיוזמתי פגישה, ואני קוראת לכולם לבוא כדי להגיע להסכם", היא מצהירה, ואף חושפת: "אני מכניסה לכאן את נכסיי הפרטיים, כדי שכל הנושים יקבלו את כספם".

לדברי יזמית הנדל"ן, "החובות מסתכמים בסכומים של 50-60 מיליון שקלים, ולחברה שלי ולי יש נכסים שעולים פי כמה וכמה על ההתחייבויות - ודאי שאני יכולה להחזיר את הכספים הללו". ומדוע עד היום לא ראו הנושים את כספם? "הכל אצל המפרק - הכל מעוקל!", היא מסבירה. לדברי אור, "ביום בהיר אחד נפתחה חקירה, והבנק עצר את האשראי. אין חברה, חזקה ככל שתהיה, שיכולה לעמוד בזה".

אור בבית המשפט, ארכיון (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
אור בבית המשפט, ארכיון | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"הילדים חווים איתי משהו מאתגר"

אור מודה כי הנקודה קשה ביותר עבורה היא ההתמודדות המשפחתית. "יש לי ארבעה ילדים, הגדולה בת 12 והקטן בן חצי שנה", היא מזכירה, "הם חווים יחד איתי משהו מאוד מאתגר". היא מודה כי "אף אחד לא חף מטעויות, גם אני", אך עם זאת מדגישה כי לא הגיעה לחרפת רעב: "יש לי מזומן מנכסים פרטיים, אין לי בעיה לקנות אוכל בסופר. אני אדם מאוד מאוד אמיד, יש לי נכסים".

לדברי היזמית, "זו מלחמה: ריצות עבודה, הקמה מחדש של הכל, כולל עורכי דין, רואה חשבון ויועצים. אבל המאבק שלי עדיין לא הסתיים", הדגישה, "אי אפשר לאבד את ענבל אור. הנה - אדם שפשט את הרגל כמה פעמים הולך להיות נשיא ארצות הברית. מי שלא מתנסה, לא טועה", היא מסכמת.

עו"ד איתן ארז, המפרק הזמני של חברת אור סיטי, מסר בתגובה לריאיון: "ענבל אור וחברת אור סיטי חייבים מעל 230 מיליון שקלים  ל-700 נושים בהם עובדים, ספקים, בנקים, רשויות המדינה וכמובן 600 רוכשי דירות שנשארו בלי כסף ובלי דירות. כל הנושים כולל רשות המסים הודיעו לבית המשפט כי הם דורשים צו פירוק וכי איבדו מזמן כל אמון בענבל אור. הספין האחרון של כינוס אסיפת נושים פרטית הינו מהלך בלתי חוקי שכן רק בית משפט יכול להורות על כינוס אסיפה כזו. ממילא 100% מהנושים דרשו צו פירוק ולכן העניין כלל לא על הפרק".