מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר התבטא בחריפות נגד ישראל ואמר כי אם היה יכול היה מנתק את הקשר עמה "כבר מחר", החברה הודיעה כי בכוונתה לממש את הצהרתו של העומד בראשה והערב (חמישי) הגיב על הסערה בעל השליטה בפרטנר הישראלית (שמשתמשת בשם המותג העולמי), המיליארדר חיים סבן, תוך שהוא תוקף את התנהלות אורנג' העולמית ומביע אכזבה מממשלת צרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון למהדורה המרכזית אמר סבן כי אורנג' העולמית "נכנעת ללחצים של כל מיני גופים אנטישמיים. בכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו - אנחנו חזקים ונהיה מאוחדים ונילחם בהם". סבן גם מתח ביקורת על הממשל הצרפתי. "היה ראוי שממשלת צרפת תקום ותאמר את דבריה ותודיע שהיא לגמרי מתנתקת מדבריו של מנכ"ל אורנג'", אמר.

"החרם הזה הוא לגמרי לא במקום משום בחינה", המשיך סבן. "(אורנג' העולמית) חתמה איתנו חוזה ל-10 שנים לא מזמן. אנחנו צריכים כולנו להבין שפרטנר היא חברה ישראלית לכל דבר ושאורנג' היא מותג שאנחנו חוכרים למעשה מ'פרנס טלקום'".

בשל כך, לדבריו, הצהרת אורנג' העולמית על ניתוק אפשרי של החוזה עם פרטנר הישראלית "חסרת כל תוכן מעשי. אנחנו גם שוקלים את כל האופציות שלנו בעקבות ההצהרה, שהיא מזיקה מבחינה בינלאומית".

במהלך הריאיון נשאל סבן האם ייתכן שהצעד שאותו מתכוונת לנקוט אורנג' העולמית הוא המחיר של היעדר יוזמה מדינית - ומותח ביקורת על ממשלת ישראל. "יש ממשלה שלה דעות ברורות לכולם ואם היא תפעל בשטח על בסיס הדעות שלה כפי שהן מצטיירות היום - אנחנו בצרה ענקית", אמר.

"אין לאורנג' זכות לנתק החוזה". בנבנישתי (צילום: חדשות 2)
"אין לאורנג' זכות לנתק החוזה". בנבנישתי | צילום: חדשות 2

מנכ"ל פרטנר: אין לאורנג' זכות לבטל את החוזה

מוקדם יותר היום התייחס מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי, לפרשה. בריאיון לתכנית "שש" עם עודד-בן עמי הוא אמר כי "אורנג' נכנעה ללחץ של החרם הערבי. אנחנו זועמים על מה שאמר המנכ"ל. אין להם שום זכות לנתק איתנו את החוזה. נבדוק את העניין ונמצה את כל המהלכים שבידינו לנקוט".

בנבנישתי הוסיף וחזר על המסר של החברה מאז הקריאה לחרם של המנכ"ל העולמי אמש. "פרטנר היא חברה ישראלית", הסביר. "מי ששולט בה הוא חיים סבן, ישראלי-אמריקני, פטריוט גדול, שפועל רבות בעולם למען מניעת ניתוקנו מהעולם".

סטפן רישאר, מנכ"ל אורנג' העולמית (צילום: אורנג')
סטפן רישאר | צילום: אורנג'

לדבריו, מאז אמש מקבלת החברה תמיכה רחבה מאוד מהציבור בישראל. "לאף מנכ"ל, בשום מדינה בעולם, לא תהיה הזכות להגיד לנו אף פעם איפה לפעול", הכריז. "אנחנו חברה ישראלית, נמשיך לשרת שלושה מיליון לקוחות מרוצים".

מרכז שירות של אורנג', ארכיון (צילום: חדשות 2)
סניף אורנג', היום | צילום: חדשות 2

באורנג' העולמית הבהירו כי ניתוק החוזה עם פרטנר הישראלית אינו צעד פוליטי.  הסיבה לכך, לדברי החברה, היא שהיא "לא רוצה להמשיך את נוכחות המותג במדינות שהיא אינה פועלת כמפעילה רשמית. בשל כך ותוך כיבוד הסכמים קיימים, אורנג' מבקשת לשים סוף להתקשרות. קבוצת אורנג' היא מפעילת תקשורת וככזו הדאגה העיקרית שלה היא להגן ולקדם את ערך המותג שלה בשווקים שבו הוא מוצג. הקבוצה אינה עוסקת בכל סוג של ויכוח פוליטי בשום נסיבות שהן".

"קבוצת אורנג' אינה בעלת מניות של פרטנר ואין לה השפעה על האסטרטגיה או הפיתוח המבצעי של החברה", הוסיפו באורנג'. "ההסכם שנחתם לפני הרכישה של אורנג' על ידי פרנס-טלקום בשנת 2000 הוא ההסכם ארוך טווח היחיד למותג ברישיון בתוך קבוצת אורנג'".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הערב לאיומי החרם האחרונים ואמר כי "באופן מטריד, טרם שמעתי גינויים של ראשי המדינה בצרפת לדברים שהשמיע מנכ"ל פראנס טלקום ואני מצפה שקולם יישמע כאן - בישראל ובקהיר".