"לא יודעים איך נשרוד" (צילום: דוברות ההסתדרות, חדשות 2)
חבל הצלה למפעל | צילום: דוברות ההסתדרות, חדשות 2

בשורה לעובדי מפעל מטאור בדימונה: בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר היום (רביעי) את הבקשה להקפאת הליכים במפעל הדרומי ש-70 מעובדיו היו בסכנת פיטורים מידיית. המשמעות של המהלך - החברה תינצל לשלושת החודשים הקרובים ובזמן הקרוב יופנו המאמצים למציאת משקיע. פיטורי העובדים נדחו והם צפויים לקבל את משכורתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבקשה להקפאת ההליכים הוגשה על ידי אחד מבעלי המניות בחברה, וזאת על מנת לגבש תכנית הבראה, כאשר אחת האפשרויות שעלו היא שעסקיה של החברה יימכרו למשקיע חיצוני. השופט יעקב פרסקי קיבל את הבקשה להקפאה שתימשך 90 יום. במקביל, לחדשות 2 Online נודע כי כבר קיים משקיע פוטנציאלי לחברה, שבודק אפשרות להיכנס כשותף.

במסגרת הדיון הוסכם כי העובדים יקבלו את משכורתם מתוך מימון בסך 1.6 מיליון שקלים שיושג. חלק מהסכום יגיע מאיש העסקים אבי קליינמן, המחזיק ב-14% מהמניות בחברה. "למעשה שדדו את החברה", טען קליינמן. "עשיתי זאת למען העובדים. העסקתי עובדים רבים בעבר והייתי רוצה שגם עובדים אלה יקבלו את שכרם"

מפעל "מטאור" שמייצר רשתות לחקלאות הוא האחרון בשרשרת המפעלים שנקלעו לחובות כבדים, במקרה שלו 30 מיליון שקל, שהטילו צל כבד על המשך פעילותו. ל-70 העובדים שחרב הפיטורים הונחה מעל צווארם, נאמר תחילה שלא להגיע לעבודה וכי לא יקבלו את משכורתם. כעת הם מקווים שבשלושת החודשים הקרובים יימצא פתרון ארוך טווח למצב המפעל.

בשלב זה לא ידוע כיצד תשפיע הבשורה החיובית שמגיעה ממטאור על השביתה הצפויה ביום ראשון בעיר דימונה. בכוונת התושבים "לסגור" את העיר, את מוסדות הלימוד והשירותים העירוניים במחאה על מצב התעסוקה בדרום - בדגש על המשבר בכיל והפיטורים, שכעת נעצרו זמנית, במטאור.

את בנק הפועלים ייצגה בדיון עו"ד קרן רייכבך-סגל ממשרד איתן מהולל שדות.