11 מפעלים נוספים יסגרו?
11 מפעלים נוספים ייגרו? | צילום: רויטרס, חדשות

מניית טבע שוב צונחת, והמנכ"ל מאיים לסגור מפעלים נוספים: הערב (רביעי) נרשמה ירידה משמעותית של כ-8 אחוזים בשיעור המניה בבורסה בניו יורק, זאת לאחר שירדה בשיעור דומה גם בבורסה בתל אביב. על רקע הצניחה החדה, מנכ"ל החברה מאיים לסגור 11 מפעלים של החברה ברחבי העולם.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ברבעון האחרון של 2018 הפסידה חברת התרופות סכום של כשלושה מיליארד דולרים, בין היתר עקב היחלשות נוספת של מכירת תרופת הדגל שלה - הקופקסון. התרופה נחשבת לטיפול הנפוץ ביותר בעולם לטרשת הנפוצה ומשווקת ביותר מ-50 מדינות, בהן ארה"ב, אירופה כולה וכמובן ישראל.

צפו בריאיון המלא
קאר שולץ, נשיא ומנכ"ל טבע | צילום: החדשות

על אף שבתקופה המקבילה אשתקד הפסידה החברה סכום כסף יותר גדול - המשקיעים ברחבי העולם הביעו הערב אכזבה רבה לנוכח ירידות השערים של המניה בבורסות. על רקע מצבה הקשה של החברה וההפסדים הכבדים, הצהיר מנכ"ל החברה קאר שולץ על גל פיטורים נוסף בחברה שצפוי לקרות, לדבריו, כבר בתקופה הקרובה. 

לדברי שולץ, הוא שוקל לסגור 11 מפעלים של החברה ברחבי העולם במהלך השנה הנוכחית. נכון לעכשיו, האיום אינו נוגע לישראל, זאת לאחר שב-2017 פוטרו כ-1,700 עובדי החברה בארץ במסגרת מה שהוגדר אז "גל הפיטורים הגרוע בתולדות המשק הישראלי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו