הודיעו על פיטורי 250 עובדים, סלקום (צילום: חדשות 2)
הודיעו על פיטורי 250 עובדים, סלקום | צילום: חדשות 2

מנכ"ל סלקום ניר שטרן הודיע היום (שני) על פיטורים של 250 עובדים המהווים כ-5% מכוח האדם בחברה. ההודעה באה לאחר שבחודשים האחרונים ההנהלה והעובדים ניסו למצוא יחד פתרונות אחרים - ללא הצלחה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

שטרן הסביר במכתב לעובדיו כי התחרות הקשה והרגולציה בענף התקשורת מכבידות על החברה והביאו להפסדים משמעותיים, מה שמחייב אותה "לצמצם הוצאות ולבצע מהלכי התייעלות".

"במהלך החודשיים האחרונים קיימנו דיאלוג עם יו"ר הוועד בניסיון כן ואמיתי למציאת פתרונות כדי להימנע מפיטורי עובדים", כתב שטרן במכתב לעובדים. אך הצדדים "לא הגיעו להסכמות לגבי תכנית התייעלות שלא תכלול פיטורי עובדים".

עוד הוסיף: "צמצום כוח אדם צריך להיות המוצא האחרון בלבד, אך כמנכ"ל שרואה את התמונה כולה, לנגד עיני עומדת בראש ובראשונה טובת החברה. בארבע השנים האחרונות נהנו עובדי הקבוצה מתקציבי שכר ורווחה גדולים".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע לפני זמן קצר כי בכוונתו להודיע על סכסוך עבודה בחברה והוסיף כי הוא מצר על התנהגות המנכ"ל, ניר שטרן. "התנהלות זו, והאופן החד-צדדי שבה נוקטת ההנהלה, מערערים את יחסי האמון שנבנו בין הצדדים בשנים האחרונות וגוררים את החברה למשבר עמוק", אמר. "ההסתדרות מגבה באופן מלא את הוועד ותפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת להגן על מעמדם ועל ביטחונם התעסוקתי של העובדים".

בהכנת הידיעה השתתפה עמליה דואק

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו