3,500 עובדי מגה מחכים להתפתחויות הבאות בעניין הרשת הקורסת, ובינתיים הם מבקשים שייתנו להם להמשיך לעבוד, וגם מפנים את האצבע המאשימה לעבר ההנהלה והבעלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מצפה שיקימו ועדת חקירה, לבדוק לאן הלך הכסף והנדל"ן של החברה", אמרה אחת ממנהלות הסניפים ברשת, שעובדת בה כבר 30 שנה. אינה ליפשיץ, מנהלת סניף נוף ים בהרצליה, הוסיפה כי "מי שהביא אותנו למצב הזה זה לא העובדים הכי נאמנים ומסורים בארץ, אלא ניהול כושל של הבוסים שלנו, הגדולים, שמעניין אותם רק הכיס שלהם".

"אני לא יודעת איפה אני אהיה מחר", אמרה מזל אריה, העובדת במגה כבר 33 שנים. "מה נעשה? הכול סגור, אין לנו מה למכור. מה נמכור להם, מים מהכנרת?".

"נפרשה לנו תהום מתחת לרגליים", תיאר אפי, סגן מנהל ברשת. "אם הרשת קורסת מחר, 3,500 משפחות לא יודעות מה הן עושות. חלק גדול מהעובדים הם מבוגרים, אין להם לאן ללכת, הם לא יודעים אם תהיה להם פרנסה או פנסיה".

ויש מי שרואה את האשמים דווקא במקום אחר. "אני בא בטענות לא רק לשרגא בירן, יש לנו ממשלה שלא מעניין אותה כלום", טען דוד בראון, מנהל מחלקת אפייה בסניף מגה ברמת אפעל. "מה שמדאיג את ביבי זה ההוצאות שלו בקיסריה. אי אפשר לוותר, לא לו ולא לכחלון. להגיע לבתים שלהם ושם לזעזע אותם".

"אני רוצה שידאגו לנו ולא שיגנבו את הכסף ויאשימו אותנו בסוף", הוסיף על כך איברהים מכפר אעבלין. "הדבר הראשון שהייתי מצפה מהממשלה והשרים זה שיתמכו בנו, אנחנו לא צריכים להיות לבד".