יו"ר מגה אביגדור קפלן מגיב: לאחר שבמהדורה המרכזית של חדשות 2 פורסם לראשונה כי קפלן קיבל בונוס של 560 אלף שקלים, למרות קריסת הרשת, הבוקר (שני) הוא אומר כי "לעשות מזה עניין זה פשוט לא הוגן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני עובד בשלוש משרות מסביב לשעון", אמר לגלובס. "אני מרוויח שליש ממה שהרוויח קודמי, וממגה לא לקחתי פרוטה. לכן, לקחת את הבונוס שקיבלתי ולעשות ממנו עניין זה פשוט לא הוגן".

3,500 עובדי מגה עדיין לא יודעים האם יקבלו את משכורתם בחודש הבא, אך העובדה הזו לא הטרידה את בעלי קבוצת האם "דור אלון", שהעניקו לקפלן בונוס של שבע משכורות על סך 560 אלף שקלים. מאחר שמדובר בחברה פרטית, בדור אלון לא עדכנו את הציבור בנוגע למהלך.

הפגנת העובדים, השבוע (צילום: חדשות 2)
הפגנת העובדים, הבוקר | צילום: חדשות 2

לפני מספר ימים דרש גם דודי ויסמן, עד לפני כשנה יו"ר מגה, לקבל בונוס של 1.3 מיליון שקלים, למרות שנתפס כמי שדרדר את רשת הקמעונאות למצבה העגום. בקשתו נדחה.

"מדובר בחזירות לשמה", תקף ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני). "הבונוס הזה יכול היה לשמש לתשלום שכר החודש ללמעלה ממאה עובדים. האם הנהלת מגה באמת תוכל עכשיו להסתכל לעובדים המסכנים בעיניים ולזרוק אותם לרחוב כשרק לפני פחות משנה 2,000 מהם הלכו הביתה בשל הניהול הכושל של הבעלים וההנהלה?".

מטעמו של דודי וייסמן נמסר בתגובה: "מעולם לא קיבלתי שכר או בונוס או כל הטבה אחרת ממגה, אפילו לא שקל אחד. עובדה, כל עוד שימשתי יו"ר מגה, כל הספקים סיפקו למגה סחורה ללא מגבלה ובתקופתי לא פיטרו עובדים ממגה".

מקבוצת אלון נמסר: "מר קפלן מקבל את משכורתו מחברת אלון הפרטית עבור פעילותו בכל הקבוצה ובכל תפקידיו, בהן יו"ר מגה, מנכ"ל הריבוע הכחול ויו"ר חברת הדלק. השתכרותו של מר קפלן היא כשליש מהשתכרותו של קודמו בתפקיד".