אביגדור קפלן (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
קפלן בהפגנת עובדי מגה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

פרסום ראשון: 3,500 עובדי רשת "מגה" עדיין לא יודעים האם יקבלו את משכורתם בחודש הבא, אך העובדה הזו לא הטרידה את בעלי קבוצת האם "דור אלון", שהעניקו ליו"ר הרשת, אביגדור קפלן, בונוס של שבע משכורות על סך 560 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאחר ומדובר בחברה פרטית, בדור אלון לא עדכנו את הציבור בנוגע למהלך. לפני מספר ימים דרש דודי ויסמן, עד לפני כשנה יו"ר מגה, לקבל בונוס של 1.3 מיליון שקלים, למרות שנתפס כמי שדרדר את רשת הקמעונאות למצבה העגום.

הבוקר החליט דירקטוריון הרשת לפנות לבית המשפט בבקשה דחופה למתן צו להקפאת הליכים ומינוי נאמן לחברה. מדובר למעשה בהחלטה שתסלול את הדרך לסגירת הרשת.

"ההצעה תבטיח את העסקת העובדים" (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
הפגנת עובדי מגה, היום | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בית המשפט אישר את הבקשה והוציא צו ארעי להקפאת ההליכים המשפטיים נגד החברה, ודיון נוסף בגורל החברה יתקיים מחר. העובדים הודיעו כי ישביתו מחר את כל סניפי ומתקני הרשת.

"מדובר בחזירות לשמה", ציין ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני). "הבונוס הזה יכול היה לשמש לתשלום שכר החודש ללמעלה ממאה עובדים. האם הנהלת 'מגה' באמת תוכל עכשיו להסתכל לעובדים המסכנים בעיניים ולזרוק אותם לרחוב כשרק לפני פחות משנה 2,000 מהם הלכו הביתה בשל הניהול הכושל של הבעלים וההנהלה?". 

מרכול (צילום אילוסטרציה) (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
בונוסים בצל החובות. "מגה" | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

מטעמו של דודי וייסמן נמסר בתגובה: מעולם לא קיבלתי שכר או בונוס או כל הטבה אחרת ממגה, אפילו לא שקל אחד. עובדה, כל עוד שימשתי יו"ר מגה, כל הספקים סיפקו למגה סחורה ללא מגבלה ובתקופתי לא פיטרו עובדים ממגה.

מקבוצת אלון נמסר: "מר קפלן מקבל את משכורתו מחברת אלון הפרטית עבור פעילותו בכל הקבוצה ובכל תפקידיו, בהן יו"ר מגה, מנכ"ל הריבוע הכחול ויו"ר חברת הדלק. השתכרותו של מר קפלן היא כשליש מהשתכרותו של קודמו בתפקיד".