חודשיים בדיוק אחרי האסון של 7.10 ובערב הראשון של חנוכה, יתקיים היום ומחר (7-8.10) בשרונה מרקט בתל אביב אירוע "אור ראשון" שמרכז יקבים וקונדיטורים מקווי העימות בצפון והדרום. מלבד הזדמנות להתפנק ועל הדרך לתמוך בכל אותם עסקים, ייערכו היום (7.12) במתחם גם סדנאות כדורי שוקולד עם רות סירקיס, מחברת "ילדים מבשלים" (הסדנאות פתוחות לילדים מגיל 5 על בסיס מקום פנוי, ללא תשלום. הן תתקיימנה ב-4 סבבים: 16:00, 17:00, 18:00 ו-19:00). 

כמו כן תיערך במסגרת האירוע מחווה לקונדיטור-שוקולטייר דביר קרפ ז"ל, בעלי "שוקולד קפה" שנרצח ברעים ב-7.10 במטרה להמשיך לתמוך ולשקם את העסק המשפחתי: תלמדי "בישולים" ישחזרו את מתכוני הדגל של קרפ - פרלינים, בראוניז, סופלה שוקולד ועוגיות תמרים - וכל ההכנסות ממכירת הקינוחים יועברו למטרת המשך שימור המורשת והעסק של קרפ.

דביר קרפ ז"ל בשוקולד קפה (צילום: אלבום פרטי)
דביר קרפ ז"ל בשוקולד קפה | צילום: אלבום פרטי

המתוקים המשתתפים

מותק סדנאות שוקולד של אלה חרפק מקיבוץ גברעם, עם מארזי פרלינים ושוקולד מקוריים בעבודת יד; מאפיית מטרלו מעין זיוון שלאחרונה נפתחה מחדש ומשרתת כעת בעיקר חיילים מהאזור; מאפיית טופלו של בני הזוג ורד באר מגשר הזיו ומוראד בשארה מתרשיחא שיציעו קינוחים מיוחדים, עוגיות, לחמי מחמצת, קישים ועוד; לה שוקוליטה של משפחת מוהנא מפקיעין שיגיעו עם פרלין הכנאפה, מנת הדגל של המקום וגם עם טבלאות שוקולד בטעמים מפתיעים, טראפלס ועוד; לחם טנא מגשר הזיו עם לחמים מקמחי מורשת, חלות, מאפים ועוד; בית המלבי מעכו (שמאז 7.10 עומד סגור) עם המלבי שתינה חטיב מכינה לפי המתכון של סבתה; ופטיסטרי I Love Eat האשדודי של שמואל אביטיאן עם קינוחי בוטיק עדינים.

תינה בית המלבי 3  (צילום: אלון פנטל)
צילום: אלון פנטל
מטרלו  (צילום: עדי פרץ)
צילום: עדי פרץ

היקבים המשתתפים

לטם מקיבוץ לטם מאזור משגב עם יינות אורגניים בטעמים טבעיים; כישור מכפר כישורית בגליל המערבי, המאפשר לבוגרי הכפר בעל צרכים מיוחדים אפשרויות תעסוקה ופנאי; ג'וליה, היקב המשפחתי ממעיליא עם יינות שמייצגים את הטרואר הגלילי בתפארתו; דלתון ממרום הגליל עם מגוון יינות נגישים; יקב הרי הגליל מקיבוץ יראון עם הסדרות המוכרות והאהובות שלהם וגם סדרת הסתיו; פינטו, היקב המשפחתי מירוחם שאמור היה לחנוך באוקטובר מרכז מבקרים; רמת נגב ממושב קדש ברנע ומחלוצי הכורמים במדבר; אוריאל שממוקם בשדרות ומתמחה ביינות בלנד אדומים; נצר מכרם רתמים בנגב של בני הזוג אביחי ותמר ארקין; צוף מערד שמייצרים יינות  מכרמים אורגניים ללא תהליכים כימיים וללא חומרים כימיים; מואה ממושב צופר בלב הערבה, שם מכינים את היין בעבודת יד מענבי מדבר ממצפה רמון; וגם בית המלאכה זוטא, בו מכינים בין השאר משקאות ותזקיקים אלכוהוליים מקומיים.

יקב לטם (צילום: לין לוי, mako אוכל)
יקב לטם | צילום: לין לוי, mako אוכל
יקב הרי הגליל (צילום: שני הלוי,  יח"צ)
צילום: שני הלוי, יח"צ

אור ראשון. חמישי 12:00-22:00, שישי 10:00-15:00. שרונה מרקט תל אביב

 

תושה בייקרי חוזרת

המאפייה האהובה בגליל המערבי, שמאז ה-7.10 עמדה סגורה למבקרים, תתארח באופן זמני בבלוברי נהריה, שהציעו לארח את תושה ללא דמי שכירות, תמורת תרומה של 5% מההכנסות לחיילי צה"ל. בתפריט: כל המאפים האהובים, סופגניות לחג ובהמשך גם הפתעות נוספות. 

תושה בייקרי בבלובלרי. הגעתון 52, נהריה. ראשון-חמישי 09:00-18:00, שישי 09:00-14:30

תושה בייקרי (צילום: שחף אברהם,  יח"צ)
תושה בייקרי | צילום: שחף אברהם, יח"צ