בזמן שבארץ עדיין אין אופק ברור לפתיחת הגבולות לתיירים, מסביב לעולם עוד ועוד מדינות, שהיו סגורות במשך כל תקופת הקורונה, מפרסמות מתווה מסודר לכניסת תיירים.

כך, ניו זילנד שהיתה סגורה כל תקופת הקורונה כבר הודיעה כיצד תפתח לתיירים בתחילת 2022 וגם מדינות רחוקות כמו איי פלאו, וייטנאם (מאוקטובר) ונפאל, שהיו סגורות במשך זמן רב, כבר נפתחו מחדש.

וזה לא נגמר כאן - בשבוע האחרון עוד מדינות הודיעו שהן צפויות לפתוח את השערים בזמן הקרוב, אחרי הרבה זמן שהיו נצורות. אלה בשורות טובות לישראלים, היות ומדובר ביעדים שהיו מאוד אהובים עלינו לפני הקורונה, ובקרוב ניתן יהיה להגיע אליהן מחדש:

הודו

אחת המדינות שחטפו את הקורונה בצורה הכי קשה, מתחילה להתאושש ואף הציגה תכנית להכנסת תיירים. על פי פרסומים של הממשלה המקומית, תיירים זרים מחוסנים יוכלו להיכנס בטיסות שכר. ההחלטה על התאריך צפויה להתפרסם בימים הקרובים.

ההחלטה התקבלה לאחר שהתחלואה ירדה בצורה קיצונית (30 אלף חולים ביום לעומת 400 אלף לפני ארבעה חודשים) והתקדמות בקצב החיסונים.

מאניש קומר, המתחסן הראשון בהודו (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
המתחסן הראשן בהודו בינואר | צילום: שי פרנקו, רויטרס

כחלק מהתכנית לעודד תיירים להגיע, הודיעה שרת האוצר המקומית, נירמלה סיתרמן, שעד ה-31 במרץ 2022 יינתנו חצי מיליון ויזות תיירות ללא תשלום.

>> מחכים לחזור להודו? זה מה שאסור לכם לפספס

צ'ילה

מיעד אחד של "הטיול הגדול" - ליעד אחר, מהצד השני של הגלובוס. גם צ'ילה הודיעה שהיא מתכננת לפתוח את גבולותיה מחדש למטיילים שחוסנו ותאריך היעד הוא החל מה-1 באוקטובר. האותיות הקטנות-גדולות: כל מי שייכנס למדינה ייצטרך להיכנס לבידוד של חמישה ימים במלון שייבחר. בנוסף - יש להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני ההגעה. 

בנוסף, כל מי שמגיע למדינה ייצטרך למלא שאלון רפואי, לרכוש ביטוח על כיסוי מינימלי של 30 אלף דולר ולשמור על קשר עם גורמי הממשל במשך 14 ימים.

תור לחיסון קורונה בצ'ילה השבוע (צילום: JAVIER TORRES, AFP)
תור לחיסון קורונה בצ'ילה | צילום: JAVIER TORRES, AFP

בממשלה בצ'ילה מציינים שכ-88 אחוזים מאוכלוסיית המדינה כבר חוסנה וכמות החולים החדשים נמצאת במגמת ירידה מתמדת מאז יוני (458 חולים ביום לעומת כ-7,300 ביוני).

>> רוצים לטייל בצ'ילה - זה מה שחשוב לדעת

אוסטרליה

באוסטרליה, שסגורה לאורך כל תקופת הקורונה, כבר פירסמו לפני כחודשיים את המתווה שלהם לפתיחת הגבולות, אך כעת מגיעה הודעה חדשה על כך שבמדינה שואפים לאפשר כניסה כבר בכריסמס הקרוב. 

התכנית של אוסטרליה התבססה על כך שהגבולות ייפתחו ברגע ש-80 אחוזים מתושבי המדינה יהיו מחוסנים, כשכעת רק 48.5 אחוזים חוסנו בשתי זריקות. לפני כחודש וחצי הכמות עמדה על 14 אחוזים, כך שקצב ההתקדמות הוא טוב.

סגר בסידני, אוסטרליה (צילום: רויטרס)
סידני בזמן הסגר | צילום: רויטרס

הכניסה תותר רק לתיירים מחוסנים ובשלב הראשון תתאפשר למי שיגיע ממדינות עם מצב תחלואה טוב. 

ממוצע החולים בשבוע האחרון באוסטרליה עומד על 1,600 חולים ביום.

>> זה מה שצריך לדעת לפני שמגיעים לאוסטרליה