האומיקרון נרגע, חג הפסח בפתח, ואיתו הישראלים יוצאים לנופש. ישראלים רבים מתחילים להתעניין בימים אלו בחופשות משפחתיות לקראת חופשת חג הפסח. יצאנו לבדוק מהם פערי המחירים בין המלונות השונים באילת, והיכן יותר משתלם לצאת לחופשה - בארץ או בחו"ל?

"לעומת השנים הקודמות, הפעם יש יותר ביקוש" מסבירה סוזן אהריש, מנכ"לית מלון vert. לדבריה, "הקהל הישראלי בוחר כנראה לנפוש יותר בארץ, מתעניין במלונות בארץ ויש פניות". בדיקה זריזה באתר בוקינג מגלה כי 71% מהמלונות באילת בתפוסה מלאה בין ה-17 ל-20 באפריל. לכן, בדקנו מהם המחירים בשבוע שלאחר חול המועד - בחג השני של הפסח.

מהן האפשרויות המובילות עבור שני הורים עם ילד אחד בתאריכים 23-21 לאפריל? בדקנו מספר מלונות בעיר הדרומית. בדן פנורמה, על בסיס ארוחת בוקר בלבד בחדרים שעוד נותרו, העלות הכוללת היא החל מ-5,023 שקלים. בלאונרדו פלאזה, בחצי פינסיון, נשלם 4,703 שקלים. ביו-מאג'יק פאלאס 4,538 שקלים - גם בחצי פנסיון. מדובר במחירים גבוהים, עבור שני לילות בלבד.

המלונות באילת ובים המלח נפתחים מחדש (צילום: החדשות12)
"ממוצע המחיר להזמנת חופשה לפסח גבוה ב-10 אחוזים השנה". רצועת המלונות באילת | צילום: החדשות12

מבדיקה של גוליבר עבור "תוכנית חיסכון" ניתן לראות כי המחירים השנה גבוהים בהרבה מהשנה שעברה. "אפשר לראות היום שהממוצע של המחיר להזמנת חופשה לפסח גבוה ב-10 אחוזים לעומת המחיר שהיה בשנה שעברה", הסבירו בסוכנות הנסיעות. אחת הנופשות באילת הסבירה מדוע בחרה להגיע לאילת, על אף המחירים הגבוהים: "בחו"ל שבדקנו זה יותר זול, אבל בגלל הקורונה ובגלל הבידודים אז העדפנו שלא לטוס".

ובאותם התאריכים, לאותה המשפחה, מה תוכלו לקבל מעבר לים - או אפילו מעבר לגבול? במלון קמפינסקי שבעקבה, ירדן - שני לילות לאותם התאריכים עם ארוחת בוקר בלבד יעלו לכם פחות מחצי - 2,026 שקלים לחדר הבסיסי. מעבר לים ברודוס, טיסה ו-3 לילות במלון אטקי אימפריאל בין ה-21 ל-24 באפריל יעלו לכם כ-4,800 שקלים. אלא שבמלון הזה - הכל כלול, יש חוף פרטי, 8 מסעדות וספא רחב ידיים.

גם אם תרצו להתרחק מהחופים בפסח - 4 לילות בפראג, עבור אותה המשפחה בין ה-21 ל-25 באפריל במלון הילטון - יעלו 5,600 שקלים על בסיס ארוחת בוקר, כולל טיסה.