הקניות לחג בעיצומן, ותופעת פערי המחירים נמשכת: רוב הישראלים עורכים את קניות החג בסוף השבוע שקודם לחג, ולא בתקופת סקרי המחירים שנערכים לרוב כשלושה שבועות לפני ראש השנה. אז מהי הרשת שהכי זול לקנות בה השבוע?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי בדיקה של כ-150 נקודות מכירה ברחבי הארץ שבוצעה על ידי המועצה לצרכנות, הרשת המשתלמת ביותר היא YOU מבית מגה, והסניף הכי זול נמצא בטבריה. אך למרבה ההפתעה, נמצא כי הסניף הכי יקר השבוע גם הוא של מגה, באודיטוריום בחיפה. כלומר, מגה לוקחת יותר מהלקוחות בסניף אחד, ונותנת הנחות בסניף אחר של YOU.

צפו ברשימת המחירים המלאה והמעודכנת 

במקום השני בדירוג נמצאת רשת רמי לוי, שבשבוע שעבר הייתה הזולה ביותר. בהמשך הרשימה מופיעות הרשתות שופרסל דיל, אושר עד, קואופ, מגה בול ומחסני השוק. הרשתות היקרות ביותר, על פי נתוני המועצה, הן שופרסל שלי, ויקטורי, מגה בעיר, רשת "יש" ויינות ביתן.

דירוג מחירי הרשתות השבוע (צילום: החדשות 2)
דירוג מחירי הרשתות השבוע | צילום: החדשות 2

אבל למרות הדירוג צריך לזכור כי לא בכל הסניפים של אותה רשת המחירים זהים. על כן פנתה היום (חמישי) תנועת "ישראל יקרה לנו" למנהלי רשתות השיווק בדרישה לקבוע מחירים אחידים בכל הסניפים של אותה הרשת, על מנת שבפריפריה נשלם בדיוק כמו במרכז. 

עוד נמצא בבדיקה כי לקראת החג חלק מרשתות השיווק העלו מחירים בהשוואה לשבוע שעבר. למשל, יין מרלו כרמל סלקטד 750 מיליליטר עלה בשבוע שעבר ברשת אושר עד 18 שקלים, והשבוע מחירו יותר מ-30 שקלים. יין תירוש שעלה ברשת ויקטורי 13.40 שקלים עולה עכשיו 16.12 שקלים.