מחאה במפעל, ארכיון (צילום: חדשות 2)
מחאה במפעל פניציה (ארכיון) | צילום: חדשות 2

פרסום ראשון: בשבועות ובחודשים האחרונים התחדש חרם הצרכנים של נציגי חסידות גור נגד מפעל פניציה בירוחם המעסיק 240 עובדים. הסיבה: הפעלת המפעל בשבת. גורם בכיר במפעל: "אם הממשלה לא תתערב - 240 עובדים ילכו הביתה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

ההנחיה של ראשי החסידות הגדולה היא שלא לקנות בקבוקים שמיוצרים על ידי המפעל המתמחה בייצור בקבוקי זכוכית. לטענת אנשי החסידות, משום שאי אפשר לעצור את פעילות התנורים במפעל, העובדים נאלצים לעבוד גם בשבת.

בתקופה האחרונה נעשו מאמצים רבים להגיע להסכמות בין הצדדים על מנת להביא לסיום החרם, אך הדברים לא הבשילו לכדי פתרון.

גורם בכיר במפעל אומר הערב בשיחה עם החדשות: "החרם גורם לנו להפסדים כבדים. המפעל כבר נמצא בסכנת סגירה מידית. אם הממשלה לא תתערב - 240 עובדים ילכו הביתה".

מהנהלת פניציה נמסר: "מפעל פניציה נוסד ב- 1934 ומשנת 1968 הוא פועל בירוחם. במהלך כל השנים המפעל מאושר לעבוד בשבתות וחגים על ידי משרד העבודה בהתאם לחוק שעות העבודה והמנוחה ואף קיבל את אישור הרבנות הראשית. בשנה האחרונה אנו מתמודדים עם איום על פעילות פניציה עקב נושא השבת, גורמים חרדים מפעילים לחצים כבדים על לקוחות המפעל ומאיימים על המשך קיומו, תוך סיכון מקום עבודתם של 240 עובדים. עקב לחצים אלו הצטמצמה משמעותית רכישת תוצרת החברה ע״י חלק מלקוחותיה ונגרמים הפסדים ניכרים עקב כך. אנו סומכים על תמיכת לקוחות החברה ועל תמיכת הממשלה בנושא להמשך פעילות עתידית".