תחקיר המלונות הגדול של החדשות - החלק הרביעי: במשך חודש שכרנו חדרים בבתי המלון בסטנדרט הגבוה בישראל ובאמצעות שיטה מיוחדת שלא משאירה ספק בדקנו את רמת הניקיון. האם במלונות הכי יקרים בישראל באמת מחליפים את המצעים במיטות בין אורח אחד לשני והאם בכלל מנקים את חדרי השירותים? התוצאות הפתיעו גם אותנו. צפו בחלק הרביעי בסדרת התחקירים מתוך המהדורה המרכזית, והפעם: המלון היקר ביותר בתחקיר - האם בירושלים המלונות עומדים בסטנדרטים?

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

לצורך התחקיר הזמנו חדרים ב-16 מלונות מהשורה הראשונה ברחבי הארץ. את החדרים שכרנו בשם חברה פיקטיבית שהקמנו במיוחד כדי לוודא שמדובר באותו החדר בדיוק. בשביל לדעת באמת מה מסתתר בהם וכדי למדוד בדיוק את רמת הניקיון פיתחנו שיטת בדיקה מיוחדת ומורכבת: שימוש בתרסיס מיוחד ונסתר שמרוסס על הבד ולא נראה בעין רגילה אלא באור אולטרה-סגול בלבד.

צפו בחלקו הראשון של התחקיר: תל אביב

צפו בחלקו השני של התחקיר: ים המלח

צפו בחלק השלישי של התחקיר: אילת

משום שהתרסיס יורד בכביסה רגילה, ריססנו אותו על המצעים והמגבות שבחדר מבלי שאיש מצוות המלון ידע. למחרת היום, אחרי שהחדר החליף ידיים, בדקנו באמצעות התאורה המיוחדת באותו החדר האם הכתובת שריססנו במקומות שונים עדיין נמצאים שם ומשמעותם - שלא ניקו כמו שצריך.

והרי התוצאות

מלון ג'רוזלם גולד: 420 שקלים ללילה - המצעים לא הוחלפו וכך גם המגבות באמבטיה, האסלה לא נוקתה. ציון: נכשל.

מלון רימונים שלום: 453 שקלים לילה - כל המצעים הוחלפו, האסלה נוקתה אך רק באופן חלקי וכל המגבות הוחלפו. ציון: מצטיין.

מלון ממילא: 1,800 שקלים ללילה - המצעים הוחלפו, רק חלק מהציפיות של הכריות הוחלפו, המגבות לא הוחלפו למרות שהנחנו אותן באופן שברור שהשתמשנו בהן  - האסלה לא נוקתה . ציון: מספיק בקושי.

תגובות

תגובת מלון ממילא: "אנו מתנצלים על מקרה מצער זה, שאינו משקף כלל את הסטנדרט הגבוה והמוניטין של מלון ממילא. בוצעה חקירה פנימית של המקרה מול העובד והנושא טופל בהתאם".

תגובת מלון ג'רוזלם גולד: "מלוננו עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. נראה שהבדיקה כפי שבוצעה על ידכם לא דימתה בשום אופן שהות רגילה של אורח במלון. למנקה היה ברור שמדובר בחדר שלא השתמשו בו. בביקורת פתע אמיתית - אין ספק שהמלון היה עומד בהצלחה".