איפה הכי טוב לשבת בטיסה? אתם בדרך לחופשה המושלמת, קניתם כרטיס טיסה במחיר המשתלם ביותר - אבל יש דבר אחד שיכול לשדרג ממש את חווית הטיסה והדרך שלכם לחופשה - המקום שבו תשבו במטוס. חוץ מההתלבטות הנצחית בין חלון למעבר, הנה המדריך שיעזור לכם לבחור את המושבים הכי טובים שאפשר לבחור במטוס. ומה חושבים הדיילים?

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

קדמת המטוס

מקומות ישיבה בשורה הראשונה של המטוס נחשבים לגרועים במיוחד, אלא אם אתם הורים לילדים קטנים, ששם בדרך כלל מושיבים אותם. אם אתם לא הורים, סביר שתסבלו מהרעש של הילדים וגם של הנוסעים הרבים שמגיעים לאזור לבקר בשירותים או את הדיילים. גם הקיר שממול משאיר מעט מדי מקום לרגליים.

קדמת המטוס
קדמת המטוס | צילום: חדשות

מרכז המטוס

מושב יציאת החירום השני, שממוקם במרכז המטוס, נחשב למקום הכי טוב ברוב המטוסים - בהנחה שאתם לא בביזנס או במחלקה ראשונה. יש בו את הכי הרבה מקום לרגליים ואפשר להשכיב את המשענת. אלא שעליכם לקחת בחשבון שישיבה במקום הזה תעלה לכם באחריות לסייע לחלץ נוסעים בשעת צרה, חלילה. על המקום הזה חברות התעופה גובות בדרך כלל תוספת תשלום.

המקום השני הכי טוב במחלקת תיירים הוא מושב יציאת החירום הראשון. גם כאן המקום לרגליים מרווח למדי, אבל אי אפשר לכופף את המושב. בדרך כלל יבקשו מכם תוספת תשלום עבור המקום הזה, אבל לא תמיד. אם אתם מגיעים בין הראשונים לשלב הצ'ק-אין, נסו לבקש את המושב הזה. לפעמים זה עובד.

מרכז המטוס
מרכז המטוס | צילום: חדשותאחורי המטוס

המושבים האחרונים הם אלה שנחשבים לגרועים ביותר. שם אי אפשר להשעין את המשענת לאחור, אבל זו הבעיה הקטנה. השירותים הצמודים מבטיחים תנועה בלתי פוסקת של נוסעים שרק תגרום לכם להתחנן להיכנס לכיס אוויר ושאורות חגורות הבטיחות יידלקו. במקומות הללו גם יש סיכוי גדול שתרגישו את טלטולי המטוס.

אבל בכל זאת יש יתרון אחד מובהק בישיבה באחד מהמקומות האחוריים: ניתוחי התרסקויות וניסויים קבעו חד משמעית כי שם הסיכויים הטובים ביותר לשרוד. אפילו המושבים המפנקים בביזנס או במחלקה הראשונה לא יעזרו.

ואולי תופתעו לשמוע אבל בעיני הדיילים לפחות - המושבים שנחשבים הכי טובים נמצאים גם כן בזנב המטוס. למה? כי כמו בכל דבר בחיים, כדאי להיות הכי קרוב לצלחת. שם השירות הכי טוב. הדיילים מסבירים שיש להם הרבה יותר סבלנות לנוסעים שיושבים מאחור לעומת אלה שהדרך אליהם ארוכה. באזור הזה גם תקבלו לפני כולם עוד כרית או אטמי אוזניים כשלאחרים כבר לא יישאר.

זנב המטוס
זנב המטוס | צילום: חדשות

חלון או מעבר?

אחרי שלימדנו אתכם היכן המקום הטוב ביותר במטוס, יש סוגיה בוערת שעדיין לא פתרנו: חלון או מעבר? מה עדיף? אז זהו, שלשאלה הזו אין לנו תשובה חד משמעית. זה כבר תלוי בטעם האישי שלכם. מה שכן אפשר לקבוע זה שלשבת באמצע זה הכי גרוע. בטח אם אתם בטיסה ארוכה.