מביאים מצעים מהבית (צילום: 123RF, חדשות)
מביאים מצעים מהבית | צילום: 123RF, חדשות

ממצאי תחקיר "מבחן הניקיון" בבתי המלון שהתחלנו לשדר השבוע "במהדורה המרכזית" בקשת 12 אולי הפתיע רבים, אבל יש ישראלים שבאופן קבוע אורזים לחופשות במלון מצעים מהבית. אחרי שידור הפרקים הראשונים בתחקיר הם כבר יודעים שצדקו.

צפו בפרק הראשון בתחקיר

צפו בפרק השני בתחקיר

"אחרי ששהיתי בבתי מלון בארץ ובחו"ל וראיתי איך מנקים את החדרים ושמעתי חוויות מחברים החלטתי לקחת איתי ציפה וציפית בכל פעם שאני מבקרת בבתי מלון", מספר ד'. "להרבה אנשים זה נראה מוזר, אבל מבחינתי זה הדבר הנכון לעשות".

ד', כמו רבים אחרים, ראתה בתחקיר כיצד עובדים בבתי מלון רבים בישראל נמנעים מלהחליף מצעים ולנקות אסלות. בשיטה מיוחדת ערך צוות "החדשות" מבחני ניקיון באמצעות שימוש באור אולטרה-סגול. האור והצבע המיוחד חשפו את מה שלא ניקו החדרנים אחרי שהאורחים עזבו את החדרים.

"אני לוקחת איתי מצעים לחופשה כדי להימנע מלישון במצעים שאנשים אחרים ישנו בהם ושלא כובסו לפני הגעתי - שזהו דבר בסיסי ומתבקש", אומרת ד'. "התחקיר רק מחזק את טענותיי כי רמת הניקיון הבסיסית בבתי מלון רבים היא נמוכה ולא ראויה".

סיבוב מגבונים

ישראלים אחרים ששוחחנו איתם בימים האחרונים מספרים כי חבילת מגבונים היא חלק בלתי נפרד מהמזוודה שלהם לחופשה, גם אם היא לא בחיק הטבע. חלקם מנקים איתם את המדפים והארונות מאבק, רובם את מושבי האסלות.

מעבירים מגבון (צילום: 123RF, חדשות)
מעבירים מגבון | צילום: 123RF, חדשות

ט' לא מסתפקת במצעים ובמגבונים. "למלון לוקחים מצעים, מגבות, כלי אוכל מפלסטיק ומגבונים לניקוי כללי", היא אומרת. "אני משתמשת במגבונים עוד לפני שאני מפרקת את המזוודות. זה הנוהל הקבוע שלי לכל מקום שאני הולכת אליו בארץ ובחו"ל".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו